Bilgisayarda görüntü gidiyor ve fanlar hızlı çalışıyor

HainCrixus

Centipat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle bilgisayarımda ara sıra yaşadığım bir sorun var. Önce ekran gidiyor ardından fanlar hızlı bir şekilde dönmeye başlıyor. Normal güç düğmesinden kapatınca bilgisayar açılıyor ancak ekran gelmiyor. Fakat güç tuşuna basılı tutup kapattığım zaman tekrar açınca düzeliyor. Anlayan arkadaşlar varsa cevaplarınızı iletebilirsiniz.

Not: Sıcaklık değerleri normal.

Aynı sıkıntıyı yaşıyordum çok fazla araştırdım herkes farklı farklı şeyler önermişti. Benim çarem ekran kartımı uygulama aracılığı ile undervolt ederek çözmüştüm. Aylar sonra ise undervolt'u geri almıştım ve sıkıntı kendini tekrarlamamıştı.

Aynı sıkıntıyı yaşıyordum çok fazla araştırdım herkes farklı farklı şeyler önermişti. Benim çarem ekran kartımı uygulama aracılığı ile undervolt ederek çözmüştüm. Aylar sonra ise Undervolt'u geri almıştım ve sıkıntı kendini tekrarlamamıştı.

MSI Afterburner ile mi yaptınız?

Merhaba öncelikle bilgisayarımda ara sıra yaşadığım bir sorun var. Önce ekran gidiyor ardından fanlar hızlı bir şekilde dönmeye başlıyor. Normal güç düğmesinden kapatınca bilgisayar açılıyor ancak ekran gelmiyor. Fakat güç tuşuna basılı tutup kapattığım zaman tekrar açınca düzeliyor. Anlayan arkadaşlar varsa cevaplarınızı iletebilirsiniz.

Not: Sıcaklık değerleri normal.

Ekran kartınız yeterli gücü alamadığı için devre dışı kalıyor, PSU ve ekran kartı modeli nedir?

PSU'da 1 tane PCI-e çıkışı var 225W güç verebilir, kartın modelini yazmamışsınız ama 300W'a yaklaşan bir kart bu yüzden PSU o ekran kartını besleyemez, 2 tane PCI-e kablo ile güç vermek gerekir.

PSU'da 12VHPWR çıkışı var eğer bu çıkışı 2x8 pine dönüştüren dönüştürücü bulabilirseniz sorun çözülebilir.

Son düzenleme:
PSU'da 1 tane PCI-e çıkışı var 225W güç verebilir, kartın modelini yazmamışsınız ama 300W'a yaklaşan bir kart bu yüzden PSU o ekran kartını besleyemez, 2 tane PCI-e kablo ile güç vermek gerekir.

PSU'da 12VHPWR çıkışı var eğer bu çıkışı 2x8 pine dönüştüren dönüştürücü bulabilirseniz sorun çözülebilir.

EVGA modeli. Kartın hiç 300W de çalıştığını görmedim Max 170 180 falan oluyor yani sistem boştayken de yapıyor.

Kartı, sistem boşta çalışırken yukarı aşağı oynattığınızda siyah ekrana düşüyor mu?

Düşmüyor. Dediğim gibi Max 170 180 watt harcıyor benim sistemde 200'ü görmedim. Acaba arkadaşın dediği gibi voltaj ile alakalı bir durum mu bilemedim.

Bu arada 2 tane takılı kablolar birleşik ancak ikili şeklinde takılı.

Yeni konular

Geri
Yukarı