Bilgisayarda internetin yavaş olması

Emix0

Centipat
Daha fazla  
Turkcell süper Online internet kullanıyorum (fiber) 60 Mbps Download'ım var 6.04 Mbps'de Upload'ım var. Buna göre 7 MB indirme yapabilmem gerekir ama bilgisayarda en fazla 3 çoğunlukla 2 görüyorum. Telefonda saniyede 5 MB gördüm neden bilgisayarda bu kadar düşük acaba sebebini bilen var mı?
İndirdiğiniz yerle alakalı diyebilirsiniz ama bu sorunu uzun zamandır yaşıyorum Steam, Epic Games veya herhangi bir sitede hepsinde en fazla 3MB gördüm.

1660772257839.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İndirme yaptığın sunucu veya yükleyiciler sebebiyle olabilir.

Ben tırıvırı TT ile 5Mb görüyorum ve arttırıyorum.

Turkcell süper Online internet kullanıyorum (fiber) 60 Mbps Download'ım var 6.04 Mbps'de Upload'ım var. Buna göre 7 MB indirme yapabilmem gerekir ama bilgisayarda en fazla 3 çoğunlukla 2 görüyorum. Telefonda saniyede 5 MB gördüm neden bilgisayarda bu kadar düşük acaba sebebini bilen var mı?
İndirdiğiniz yerle alakalı diyebilirsiniz ama bu sorunu uzun zamandır yaşıyorum Steam, Epic Games veya herhangi bir sitede hepsinde en fazla 3MB gördüm.

Eki Görüntüle 1489419

Ethernet kablosu ile mi kullanıyorsunuz wirelless mi?

Ethernet kablosu ile bağlanıyorum.

Bant genişliği sınırını kaldırdım DNS andersi otomatikte. DNS adresini ne yapmalıyım?

DNS adresine internetten en hızlısını bularak yapmanızı tavsiye ederim ama kablo ile bağlanıyorsanız eğer kabloda sorun olabilir çünkü telefonda daha hızlı bir indirme hızı yakalamışsınız kablonuzu değiştirin derim.

İndirme yöneticisi kullanacaksın. Internet Download Manager gibi. Tarayıcıdan tam indirme hızı göremezsin kolay kolay.

Steam'den veya herhangi bir uygulamadan bir şey yüklerken de aynı şu anda PC de Xbox uygulaması üzerinden oyun indiriyorum ve 3MB - 2MB değerlerinde geziniyor.

Geri
Yukarı