Bilgisayarda oyuna girince görüntü gidiyor

Ukioye

Decapat
Daha fazla  
RAM
12GB DDR3 1600MHZ
SSD veya HDD modeli
HDD:500GB (8 BAD SECTOR)
Ekran kartı
RX 560 4GB BİOSTAR
Anakart
GİGABYTE P55M UD2
İşlemci
X3440 3.8GHZ O.C.
Bilgisayarımda uzun süredir olan bir sorun gerçekten beni bıktırdı. Ekran kartı oyuna girdiğim zaman (örnek ETS 2) belirsiz bir süre sonunda bir anda ekran gidiyor ve rastgele bir tek renge bürünüyor ve öyle kalıyor. O esnada ekran gidince hoparlörden 'dırrrrr' diye bir ses geliyor ve ben restart atana kadar bu devam ediyor. Ayrıca oyunda bazen ekran kartı kullanımı %0'a düşüyor ve drop yiyorum. Sorunun ekran kartında olduğunu düşünüyorum çünkü önceden daha farklı sorunlar da yaşamıştım. Yazılım kısmında denemediğim şey kalmadı. DDU ile her türlü sürücüyü denedim fakat sorun aynı hatta Windows'u temiz kurulum ile formatlayıp bile denedim ama sorun yine aynı. AIDA 64 stres testinde hiçbir sorun çıkmıyor oyuna girince patlıyor. Ben chipset sorunu olduğunu düşünüyorum. Sizce sorun nedir?

PSU: 500W High Power 80+

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba.
İşlemciniz internette birkaç sitede yaptığım teste göre çok darboğaz(%25) oluyor.
İşlemcin server işlemcisi diye biliyorum fakat emin değilim.
İşlemcin ekran kartına göre düşük kalıyor ve bir noktadan sonra ekran kartını karşılayamadığı için kapanıyor olabilir.

Merhaba.
İşlemciniz internette birkaç sitede yaptığım teste göre çok darboğaz(%25) oluyor.
İşlemcin server işlemcisi diye biliyorum fakat emin değilim.
İşlemcin ekran kartına göre düşük kalıyor ve bir noktadan sonra ekran kartını karşılayamadığı için kapanıyor olabilir.

İşlemciden olduğunu düşünmüyorum çünkü overclocksuz hali bile çok rahat besliyor. Şayet kendi yaptığım testlerdede en ufak darboğaz bile görmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı