Bilgisayarda sadece Monterey kalmasını nasıl sağlayabilirim?

prothrippe

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarımın içinde işletim sistemi olarak sadece Monterey'in kalmasını istiyorum eski kullandığım Windows 11 sürümünün kalkmasını istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Disk izlencesinde Windows kurulu diskinizi komple silip Monterey yükleyebilirsiniz. Siz şu an Monterey mi kullanıyorsunuz? Bu arada sisteminizi söyler misiniz? Monterey desteği yoktur belki.

Hackintosh mu kurdun Dual boot ile?

Daha kurmadım fakat şu an Monterey. RAW dosyasının inmesini bekliyorum. Hackintosh ile kuracağım.

Disk izlencesinde Windows kurulu diskinizi komple silip Monterey yükleyebilirsiniz. Siz şu an Monterey mi kullanıyorsunuz? Bu arada sisteminizi söyler misiniz? Monterey desteği yoktur belki.

Şu an Windows 11 kullanıyorum sistemime attığım linkten bakabilirsiniz bu bilgisayarı kullanıyorum HUAWEI MateBook D15 | Laptop | HUAWEI Store TÜRKİYE

1684770274604.png

Ekstra olarak Monterey kurmamı söylemişlerdi sizce kurulabilir mi?

Ekstra olarak Monterey kurmamı söylemişlerdi sizce kurulabilir mi?
Evet. Renoir işlemcilere daha yeni destek geldi. Bir rehber var şimdi atacağım o rehberi takip et.

Bu rehber;

Rehber de macOS'i kurman gerekiyor bu arada. Önce macOS'i kur ve sonra Windows 11'i sileriz. Wi-Fi veya Ethernet varsa modelini söyler misin?

Tamamdır bekliyorum.

Evet. Renoir işlemcilere daha yeni destek geldi. Bir rehber var şimdi atacağım o rehberi takip et.

Bu rehber;

Rehber de MacOS'i kurman gerekiyor bu arada. Önce MacOS'i kur ve sonra Windows 11'i sileriz. Wi-Fi veya Ethernet varsa modelini söyler misin?

Bu işlemleri MacOS'u kurduktan sonra mı yapmam gerekiyor?
Sanırım istediğiniz şey bu oluyor.

1684770953945.png

Ve bir forum sayfasından daha konu başlığı açmıştım arkadaş böyle yazdı pek anlayamadım.
1684771010771.png

Dosya Ekleri

• 1684770939925.png
    1684770939925.png
    3,1 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
Bununla belki tanıtabiliriz. Big Sur yazısına takılmayın Monterey desteği var kext'in.

Attığınız ekran görüntüsünde arkadaş desteği yok yazmış, yine de bu kext ile şansınızı deneyin. Olmazsa uyumlu bir Wi-Fi adaptörü alın.

Düzenleme: kext Realtek Wi-Fi adaptörleri içinmiş. Yani desteği yok evet. Uyumlu bir Wi-Fi adaptörü alın;

Daha önce hiç macOS kurmaya çalışmamıştım bu şeylere biraz uzağım nasıl yapılacağını bilmiyorum daha doğrusu bu attığınız sayfaya Monterey'i kurduktan sonra mı indirip işleme başlamam gerekiyor yoksa kuruluma geçmeden önce mi yapmam gerekiyor?

Ve ekstra olarak bu konudan montereyi indiriyorum efı linki ve kurulum sonrası dosyasıyla

Daha önce hiç macOS kurmaya çalışmamıştım bu şeylere biraz uzağım nasıl yapılacağını bilmiyorum daha doğrusu bu attığınız sayfaya Monterey'i kurduktan sonra mı indirip işleme başlamam gerekiyor yoksa kuruluma geçmeden önce mi yapmam gerekiyor?
Wi-Fi uyumsuz. Uyumlu bir adaptör alırsanız kuralım ne dersiniz? Çünkü kursanız bile internete bağlanamazsınız.

Geri
Yukarı