Bilgisayarda Statik elektirik problemi

O zaman pc nin kasasına elektriği buzdolabının prizinden alın, eğer sorun devam ederse o zaman pc ye güç ileten kablo ve pc bileşenleri ve onların düzgün montajına doğru gidilir. Yok sorun çözülür ise pc yi kullandığınız odaya giden şebekede veya üçlü falan kullanıyorsanız ondadır.

O zaman pc nin kasasına elektriği buzdolabının prizinden alın, eğer sorun devam ederse o zaman pc ye güç ileten kablo ve pc bileşenleri ve onların düzgün montajına doğru gidilir. Yok sorun çözülür ise pc yi kullandığınız odaya giden şebekede veya üçlü falan kullanıyorsanız ondadır.
eyv usta bunun sonu pc parcalayıp tekrar toplamaya varıcak gibi tavsiyeler için cok teşekkürler.

Siz
eyv usta bunun sonu pc parcalayıp tekrar toplamaya varıcak gibi tavsiyeler için cok teşekkürler.
Bunun sonu arıza nerede ise orada son bulacak. Ama siz verdiğiniz yarım yamalak bilgiye istinaden ahanda budur diye bir tespit bekliyorsanız, o anca dizilerde olur. Sağlıcakla...

Sizde statik birikiyor olabilir mi? :) Sizde birikince kasaya dokununca çarpabilir.
Ek olarak "elektirik" değil "elektrik"

İnsana etki eden voltaj değil amperdir. Hiç yok değil mi elektrik bilgisi?
[/QUOTE]
İnsana elle etki eden voltajdır amper değil. Bilgisayardaki voltaj imkansız 220 den kaçırmıyorsa çarpmaz. Sizde statik yük vardır bilgisayarın topraklamasına çektiği zaman çıt diye titretir.

Son düzenleme:
Sizde statik birikiyor olabilir mi? :) Sizde birikince kasaya dokununca çarpabilir.

İnsana elle etki eden voltajdır amper değil. Bilgisayardaki voltaj imkansız 220 den kaçırmıyorsa çarpmaz. Sizde statik yük vardır bilgisayarın topraklamasına çektiği zaman çıt diye titretir.
[/QUOTE]
valla usta hiç bilmiyorum ama her zaman çarpmadığını biliyorum o . bilgisayarıma zarar vermesinde .
Siz

Bunun sonu arıza nerede ise orada son bulacak. Ama siz verdiğiniz yarım yamalak bilgiye istinaden ahanda budur diye bir tespit bekliyorsanız, o anca dizilerde olur. Sağlıcakla...
dostum senin sıkıntın ne sen ne sorduysan cevapladık bilgi vermeye calıştık neyin kafasını yaşıyorsun anlamadım ben zaten ahanda budur die senden tespit beklemiyorum tavsiye vermeni bekledim ve aldım gecenin yarısı foruma neden yazılır tavsiye için kesin cevap arasam yüklenirim kasayı götürürüm servise veya elektirikten anlayan birini cağırırım. hayır anlamadığım ne yarım yamalak bilgi verdim bunda anlamicak bişimi var kasa var uzatma var piriz var ve kasanın ön usb paneli arada carpıyor bu başka ne bilgi istiyorsun ölcüm aleti ile ölcüp değerlerimi suniyim sana .....gecenin bir yarısı zaten bilgisayarı parcalamışım tekrar toplamışım verdiğin cevaba bak ....

Son düzenleme:
Benim eski PC'de oluyordu aynı durum. Sebebi bir tane USB portu ezikti onun metal kısmı kasayla temas ediyordu ondanmış. Portu söküp attıktan sonra düzeldi.

Ek olarak "elektirik" değil "elektrik"

[/QUOTE]

PSU çıkışları insana etki etmez yani zarar vermez anlamında bir hatırlatmayı lakin elektrik bilgisi konusuna çevirmeyi başarmak ancak senin gibi ukala takımının yapabilieceği bir şey. Konuyu bilgiçlik taslamaya kadar nasıl getirdin. . Evlerde alternatif olarak kullanılan akım enerji gerilimi 220 volt değil mi? Ezik misin elektrik mühendisi misin nesin arkadaş.

yok usta bende öyle br durum yok kontrol ettim çok sağolun bilgi için
Sen yünlü giyin. Ayaklarını falan halıya sürt kendine statik yükle dokun. :) Çıt edecek mi? Eğer dediğiniz o ise sizdeki statik elektrik çarpıyor demektir. Farkında olmadan statik yüklenirsiniz dediğiniz gibi arada olur eğer kaçak olsaydı sürekli yapardı ve PSU açılmaz.
Sen yünlü giyin. Ayaklarını falan halıya sürt kendine statik yükle dokun. :) Çıt edecek mi? Eğer dediğiniz o ise sizdeki statik elektrik çarpıyor demektir. Farkında olmadan statik yüklenirsiniz dediğiniz gibi arada olur eğer kaçak olsaydı sürekli yapardı ve PSU açılmaz.

Konuyu bilgiçlik taslamaya kadar nasıl getirdin. . Evlerde alternatif olarak kullanılan akım enerji gerilimi 220 volt değil mi? Ezik misin elektrik mühendisi misin nesin arkadaş.
Üslubunuzdan anlaşılıyor ki kişisel gelişiminizde de sorun var. Konunun muhendislikle alakası yok. Elektrikle ilgili bir miktar eğitim almış olsanız aynı gerilimde daha yüksek amperli çarpılma sonucu ölebilecekken, düşük amperde sadece gıdıklanma hissedeceğinizi bilirsiniz. Bu sebeple evlerde kullanılan kaçak akım röleleri 30mA dir. Çünkü 220 volt 30 mA akıma maruz kalırsanız, ciddi sakatlanmalarla karşılaşabilirsiniz.

Not: Ukala; bilmediği konuda sizin gibi ahkam kesen insanlara denmektedir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı