Bilgisayarda uzun süre geçirecek birisine ne tavsiyeler verirdiniz?

ahmetcsimsek

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarlarımızı uzun süre kullanırken dikkat etmemiz gerekenler, monitör, klavye, fare, koltuk, masa velhasıl bilgisayarlarla uzaktan yakından alakası olan her şey hakkında verebileceğiniz tavsiyeleri bekliyorum. Tavsiyeleriniz işlevsellikten sağlığa kadar birçok alan hakkında olabilir. Teşekkür ederim.

(Bilgisayar ve yazılım alanında ilerlemek istiyorum. Ve bundan sonra ki hayatımda günümün büyük bir kısmını bilgisayar karşısında geçirmeyi planlıyorum.)

Düzgün bir şekilde otur. Ara sıra kalkıp aralar ver, temiz hava al. Masaüstünü düzenle, karışık olursa dosyalara erişmesi zor olur.

Bel, sırt ve boyun konumuna önem ver. Ben sırtıma ve belime yastık desteği koyuyorum dik oturuyorum. Saatlerce bilgisayar başında oturacaksan ileriki yaşlarda sıkıntı çıkmasın diye bunlar çok önemli.

Bilgisayarlarımızı uzun süre kullanırken dikkat etmemiz gerekenler, monitör, klavye, fare, koltuk, masa velhasıl bilgisayarlarla uzaktan yakından alakası olan her şey hakkında verebileceğiniz tavsiyeleri bekliyorum. Tavsiyeleriniz işlevsellikten sağlığa kadar birçok alan hakkında olabilir. Teşekkür ederim.

(Bilgisayar ve yazılım alanında ilerlemek istiyorum. Ve bundan sonra ki hayatımda günümün büyük bir kısmını bilgisayar karşısında geçirmeyi planlıyorum.)
Rahat bir koltuk ve kulaklık oldukça önemli,rahat bir tutuşa sahip mouse da güzel olabilir. 1 saat aralıklarla 5 dakikalık molalar vererek balkona çık veya yatağında uzan veya esneme hareketleri yap sana kalmış. Yani kısacası boş vakitlerinde oyun oynamak gibi veyahut youtube shorts izlemek gibi gene bilgisayardan yapılabilecek aktiviteleri değilde bilgisayar hariç dinlenme spor yapma gibi şeylerle zamanını öldür.

Hocam benim yakalandığım meslek hastalıklarına yakalanmamaya dikkat et, doktoruna danışarak oturma postürün, monitöre ideal olarak ne kadar yakın uzak veya yakın olacaksın onları öğrenip dikkat etmeye çalış.

Geri
Yukarı