Uzun süre sevdim

Makaleler
3
Sevgili dostlar şimdi hikayeyi en baştan anlatacağım. 1. sınıftayım ve sınıfa bir kız gelmişti. Çocuktum sadece içimden sevdim. Yani ciddi değildim ve bu şekilde 7. sınıfa kadar sürdü. 7'de artık değişmiştim. Bu sefer aşık olmuştum. Bir planım vardı. Önce samimi olacaktım sonra seviye ilerleyecekti. Fakat her şey istenildiği gibi gitmez, değil mi?

Şansımı denemek için arkadaşımın telefonundan onu sevdiğimi söyledim. Fakat tabii ki hiçbir şey yazmadı. Sonra engel attı. 2 sene bana engel attı. Sınıfta bana değememek (yani yanından geçiyorum yan yana geçmemek için) için başkalarını itiyordu. Benimle konuşmuyordu, ne yaptım ne ettim olmadı. En son 8. sınıfa başladım. Aklıma çok güzel bir fikir geldi: Onunla hiç muhatap olmayacak ve bu sayede kendisini artık sevmediğimi düşündürecek ve tekrar konuşabilecektik. Biraz denedikten sonra tam oluyorken gene batırıyordum. Bu şekilde 1 sene daha geçti. Başaramadım ama karşılığını aldım. Nasıl mı? Tabii ki de artık insanları öğrendim. Ben hep insanlara iyi davrandım. Hep onları düşündüm ama onlar ne yaptı beni bir kenara ittiler.

Olsun ben yine de insanlığımdan vazgeçmedim. Yine birini seviyorum fakat tekrar kimse beni sevmiyor. Olsun ben alıştım en azından her mutsuzluğumdan bir ders çıkarıyorum ve bakalım bu seferki ne? Belki yakışıklı değilim ama insanım, umarım birileri bunu günün birinde fark edebilir. Size bir tavsiyem hep iyi olun çünkü bu dünyanın iyilere ihtiyacı var. Gerektiğinde kendi, gerektiğinde başkalarının hatalarını taşıyabilecek iyi insanlara ihtiyaç var. Sağlıcakla kalın, hoşça kalın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sevgili dostlar şimdi hikayeyi en baştan anlatacağım. 1. sınıftayım ve sınıfa bir kız gelmişti. Çocuktum sadece içimden sevdim. Yani ciddi değildim ve bu şekilde 7. sınıfa kadar sürdü. 7'de artık değişmiştim. Bu sefer aşık olmuştum. Bir planım vardı. Önce samimi olacaktım sonra seviye ilerleyecekti. Fakat her şey istenildiği gibi gitmez, değil mi? Aynı sınıfta başka sevenlerde vardı, zaten kıza 34 kişi çıkma teklif etmiş fakat hepsini reddetmişti. Şansımı denemek için arkadaşımın telefonundan onu sevdiğimi söyledim. Fakat tabiki hiç bir şey yazmadı. Sonra engel attı. 2 sene bana engel attı. Sınıfta bana değememek ( yani yanından geçiyorum yan yana geçmemek için) için başkalarını itiyordu. Benimle konuşmuyordu, ne yaptım ne ettim olmadı. En son 8. sınıfa başladım. Aklıma çok güzel bir fikir geldi: onunla hiç muhattap olmayacak ve bu sayade kendisini artık sevmediğimi düşündürecek ve tekrar konuşabilecektik. Biraz denedikten sonra tam oluyorken gene batırıyordum. Bu şekilde 1 sene daha geçti. Başaramadım ama karşılığını aldım. Nasıl mı? Tabiki de artık insanları öğrendim. Ben hep insanlara iyi davrandım. Hep onları düşündüm ama onlar ne yaptı beni bir kenara ittiler. Olsun ben ginede insanlığımdan vazgeçmedim. Şimdi 9. sınıftayım ve gene birini seviyorum fakat tekrar kimse beni sevmiyor. Olsun ben alıştım en azından her mutsuzluğumdan bir ders çıkarıyorum ve bakalım bu seferki ne? Belki yakışıklı değilim ama insanım, umarım birileri bunu günün birinde farkedebilir. Size bir tavsiyem hep iyi olun çünkü bu dünyanın iyilere ihtiyacı var. Gerektiğinde kendi, gerektiğinde başkalarının hatalarını taşıyabilecek iyi insanlara ihtiyaç var. Sağlıcakla kalın, hoşçakalın.
Ya neyin muhabbetini yapıyorsun kardeşim. Daha henüz 15 yaşındasın karşına kimler kimler çıkacak seni sevecekler sana bayılacaklar. Ergenliğin başındasın 18-20'lere doğru değerleneceksin kaşlarını aldıracaksın onu bunu yapacaksın. Üniversiteye bi git bakalım seni seven varmı yokmu görürsün. Henüz bu yaşlardayken aşk, meşk'i unut kardeşim benden sana tavsiye.

Sevgili dostlar şimdi hikayeyi en baştan anlatacağım. 1. sınıftayım ve sınıfa bir kız gelmişti. Çocuktum sadece içimden sevdim. Yani ciddi değildim ve bu şekilde 7. sınıfa kadar sürdü. 7'de artık değişmiştim. Bu sefer aşık olmuştum. Bir planım vardı. Önce samimi olacaktım sonra seviye ilerleyecekti. Fakat her şey istenildiği gibi gitmez, değil mi? Aynı sınıfta başka sevenlerde vardı, zaten kıza 34 kişi çıkma teklif etmiş fakat hepsini reddetmişti. Şansımı denemek için arkadaşımın telefonundan onu sevdiğimi söyledim. Fakat tabiki hiç bir şey yazmadı. Sonra engel attı. 2 sene bana engel attı. Sınıfta bana değememek ( yani yanından geçiyorum yan yana geçmemek için) için başkalarını itiyordu. Benimle konuşmuyordu, ne yaptım ne ettim olmadı. En son 8. sınıfa başladım. Aklıma çok güzel bir fikir geldi: onunla hiç muhattap olmayacak ve bu sayade kendisini artık sevmediğimi düşündürecek ve tekrar konuşabilecektik. Biraz denedikten sonra tam oluyorken gene batırıyordum. Bu şekilde 1 sene daha geçti. Başaramadım ama karşılığını aldım. Nasıl mı? Tabiki de artık insanları öğrendim. Ben hep insanlara iyi davrandım. Hep onları düşündüm ama onlar ne yaptı beni bir kenara ittiler. Olsun ben ginede insanlığımdan vazgeçmedim. Şimdi 9. sınıftayım ve gene birini seviyorum fakat tekrar kimse beni sevmiyor. Olsun ben alıştım en azından her mutsuzluğumdan bir ders çıkarıyorum ve bakalım bu seferki ne? Belki yakışıklı değilim ama insanım, umarım birileri bunu günün birinde farkedebilir. Size bir tavsiyem hep iyi olun çünkü bu dünyanın iyilere ihtiyacı var. Gerektiğinde kendi, gerektiğinde başkalarının hatalarını taşıyabilecek iyi insanlara ihtiyaç var. Sağlıcakla kalın, hoşçakalın.
kanka sevmek güzel şey yaşın daha genç liseye de yeni başlamışsın tabiki hayatında iyi veya kötü şeyler olacak ama şimdilik böyle şeyleri kafana takmamanı tavsiye ederim emin ol yaşın ilerleyince ve ruh eşini nasıl seçeceğini daha iyi kavrayınca dönüp arkana baktığında bu yaşadıklarına gülüp geçeceksin ve o zaman yanında kim varsa ona teşekkür edeceksin yanında olduğu için şükredeceksin ama hayat güzel dediğim gibi bir şeyler başarmak ve kendini geliştirmek emin ol senin için daha iyi olacaktır

Ya neyin muhabbetini yapıyorsun kardeşim. Daha henüz 15 yaşındasın karşına kimler kimler çıkacak seni sevecekler sana bayılacaklar. Ergenliğin başındasın 18-20'lere doğru değerleneceksin kaşlarını aldıracaksın onu bunu yapacaksın. Üniversiteye bi git bakalım seni seven varmı yokmu görürsün. Henüz bu yaşlardayken aşk, meşk'i unut kardeşim benden sana tavsiye.
Dostum haklısın ama herkes aşık olur. Bir de gerçekten seversen bırakamazsın. Yaşını bilmiyorum fakat eminim aynı şeyler sande de olur. Dediğin gibi belki üniversite de olabilir. Zaten 8 sene sevdiğim kızı hayatımdan çıkardım ve kafaya takmadım ama bu sefer gene aşık olunca elim ayağım dolandı. Neyse dediğin gibi belki üniversite de olur. Zaman her şeyin ilacıdır.

Aynı sınıf arkadaşım olan ve şu an 2,5 yıllık sevgilimle yaşıdığımız olaya benziyor, ben de 8,5 yıldır seviyorum ama 6. sınıfta açıldım ve kabul etti. Hala nasıl sevdiğine inanamıyorum ama kimse sevilmeyecek kadar kötü değildir. Herkes sevdiğini aynı yaşlarda bulamıyor.

aga hep aynısı oluyor deger veriyorsun uzaklaşıyorlar kendinden ne kadar uzak tutarsan seni o kadar elde etmeye çalışıyorlar ben 11.sınıfım 9 dan beri bir kızı seviyorum rüyalarıma giriyor artık bende açılmayı düşünüyorum en azından içimde kalmaz söyleseydim ne derdi diye bu arada 9.sınıf oldugun halde bu kadar aklın başında tebrik ediyorum seni 👍

Ergenliğin başındasın 18-20'lere doğru değerleneceksin kaşlarını aldıracaksın onu bunu yapacaksın. Üniversiteye bi git bakalım seni seven varmı yokmu görürsün.
Herkes için aynı şey geçerli değil 30 yaşına gelip, üniversite tahsili olup, iş sahibi olan ve hala birileri tarafından önemsenmemiş, değer verilmemiş, sevmiş ama sevilmemiş insanlar da var maalesef. "Daha yaşın küçük, çok insanla tanışırsın vs." tamam doğru da insan erken yaşta deneye deneye tecrübe edinmezse yaşı olgunluğa erince ve ilk deneyiminde de başarısız olunca duvara çarpmış gibi oluyor.

Geri
Yukarı