Bilgisayarda virüs olabilir mi?

agayak

Decapat
Daha fazla  
Merhaba ben bilgisayarımda virüs olduğundan şüpheleniyorum. Güncelle ve kapat seçeneğine bastığımda adı olmayan bir exe uzantısı kapatmamı engelliyordu ama ben yine de kapat seçeneğine bastım. Yardım edebilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Biz burada boşuna bağırıyoruz crackli oyun indirmeyin diye. Kaspersky ile tam tarama yap.
Crackli oyunun kaynağı önemli. Kimsenin bilmediği bir siteden indirirse tabii bulaşır ancak çevremdekilerin kullandığı, virüs bulaşmayan çok iyi crack siteleri de var. İnkar etmek saçmalık olurdu.
Bedava indirmenin bir yolu var mı acaba?
Sitesinden indirin. Kaspersky Free indireceksiniz.

Görev yöneticisini açıp şüpheli programları kontrol edin, manuel olarak bir şey tespit edemezseniz arkadaşların dediği gibi Kaspersky gibi bir yazılımla kontrol ettirin. Virüs olma ihtimali yüksek. Takip yazılımı tarzı bir trojan olabilir, bu tarz keyloggerlar da arttı.

Hayır neden insanlar "neden kaspersky" diye sorduğumda aşağılamaya endekslenmişçesine, acizce aşağılamaya başlıyorlar? Ben iyi bir bilgisayar kullanıcısı olarak dikkat ediyorum, akıllı davranıyorum her siteye girmiyorum, korsan yüklemiyorum ve dikkat ediyorum. Sadece uzunca bir süre PC dünyasından uzaktım konsolla zaman geçiriyordum ve PC toplayınca ısrarla kaspersky denince neden diye sordum. Bu kadar aciz olmayın arkadaşlar.

Hayır neden insanlar "neden kaspersky" diye sorduğumda aşağılamaya endekslenmişçesine, acizce aşağılamaya başlıyorlar? Ben iyi bir bilgisayar kullanıcısı olarak dikkat ediyorum, akıllı davranıyorum her siteye girmiyorum, korsan yüklemiyorum ve dikkat ediyorum.
Kimse aşağılamamış. Sen sistemini iyi kullanıyorsan kullanma, kendine sakla. Bak bu arkadaş iyi kullanamıyor, bu arkadaşa lazım mesela. Neden her şeyi üzerinize alınmak zorundasınız?

Geri
Yukarı