Rina RP Virüslü nü?

Ekran Alıntısı.JPG

2 gün önce bulmuş. Zaten 2 gün önce başlamıştım RN:RP' ye.

Az önce WMP' den müzik dinlerken simge durumuna getirdi. Virüs olduğundan emin olmaya başladım.
Yazdığım rehbere bakmaya başladım :D.

Rina roleplay geliştirici kurucusuyum, bahsettiğiniz dosyalar .NET reactor v6.3 ile şifreli olduğundan yüksek sayıda virüs algılaması normaldir. .NET reactor ile şifrelenmesinin sebebi tersine mühendislik ile güncel kaynak kodlarına ulaşılmaması içindir. NET reactor native exe ürettiği için yüksek miktarda virüs gözüküyor. Dediklerime inanmayanlar ezırız ile iletişime geçip doğruluğunu anlayabilirler. Oyun sunucusu 4 senedir hizmet vermekte ve eski sürümlerinde kaynak kodları zaten mevcut. Meraklısı için Google'de bazı arkadaşlarımız yayınlamıştı yanlış hatırlamıyorsam. Rina roleplay Client'i içerisinde birçok fonksiyonu barındırıyor ve sadece dosyalarınızı tarıyor, uzak sunucuya sadece bilgi olarak bilgisayarınızda özel oluşturduğumuz serial ve bazı Mac, bilgisayar adı gibi bilgiler yollanıyor. Asla kişisel veya gizli bilgiler değil. Hiçbir yetkili bilgisayarınızı göremez. @efedesu yüksek ihtimal Safari roleplay adlı sunucu ile karıştırdı bizi çünkü Client'te uzaktan erişim tarzı bir şey yok. Safari adlı sunucuda bir komutla dosyalarınızı görebiliyorlardı.

Rina Roleplay.exe: Oyun sunucusuna girmek için aracıdır. Bazı modlar indirir ve oyuna giriş yapar. Launcher diyebiliriz.
Rina_AC.exe: C++ ile kodlanmış anti hile yazılımı, ruhunuz duymadan uzaktan indirilir. Oyuna girdikten sonra çalışır.
Rina_Updater.exe: C# ile kodlanmış rina Client'ini açarken güncelleme varsa otomatik güncellemesi için bir programdır. Uzaktan indirilir.

Windows Defender ve birçok virüs programları 2-3 senedir bu konuda çok yanılgan, kod imzalama sertifikası olmayan birçok program virüs olarak algılanıyor. Özellikle Defender tarafından, kod imzalama sertifikasına sahip olmadığımız için bu tip uyarılar gayet doğal. Yine de kararı biz oyuncuların vicdanına bırakıyoruz asla kimseyi indirmesi için zorlamıyoruz.

@efedesu yüksek ihtimal Safari roleplay adlı sunucu ile karıştırdı bizi çünkü Client'te uzaktan erişim tarzı bir şey yok. Safari adlı sunucuda bir komutla dosyalarınızı görebiliyorlardı.
Evet, bu konuda yanilmisim, arkadasima sordugumda kendisi de Safari roleplay'de yasandigini hatirlatti bana. Bu konuda ozur diliyorum.

Aklıma ilk bunlar geldi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Farklı altyapıya sahip A-V' lerin 39 tanesi zararlı dedi. Ayrıca KSC Free Trojan olduğunu söylüyor. Virüs olmaması insana inandırıcı gelmiyor.
1000 Kişi Rina RP oynuyor ve bugüne kadar Rina RP yüzünden virüs yiyen görmedim.

Bunun vicdanla filan alakası yok, bana göre değil ile de geçiştiremez kimse. Zararlı olarak tanımlanmış ve zararlıdır. Açıktır şudur budur diyen kullanıcıyı yanıltır sadece. Kendini kanıtlayan AV şirketine incelenmesi için gönderir zararsız ise bir sonraki güncellemeden sonra zararsız olarak kimliği eklenir.
Bunu yapmayan bir yazılımcı güvenilir değildir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı