Bilgisayarda yavaşlık

Bilgisayarım performans gerektiren işlerde istediğim sonucu veriyor lakin basit işlemlerde garip bir yavaşlaması var. Örneğin PDF açarken, tarayıcı açarken, görev yöneticisi açılırken ilk açılırken de 7-8 saniyede açılıyor ama bu tarz basit işlemlerde bir sıkıntı var.

Antivirüs programı kullanıyor musunuz?

Kullandığınız antivirüs sisteminizi yavaşlatıyor olabilir.

Arkada yüksek disk kullanan bir uygulama var mı görev yöneticisinden kontrol ettiniz mi?

Antivirüs programı kullanıyorum ama daha önceden de bu sorun vardı kurdum belki düzelir diye ama sonuç aynı orijinal kasperysky internet securty.

Chrome bastığınızda bekletmiyor mu ya da görev yöneticisi açılırken.

Sizde sorun ne bilmiyorum ama. Bende 10.nesil işlemci 8 GB RAM'le zaten hızlı. Ama Chrome'da her işimi milisaniyede görüyor. Benim SSD sorunlu değil. 1700 MB okuma 1300 MB yazma hızına sahip olduğu için bekletmesi imkansız. Chrome en fazla 1 saniyede hazır. Aynısı Opera ve Edge içinde söyleyebilirim.

Sizde sorun ne bilmiyorum ama benim Kioxia SSD uzandığı elmayı saniyede koparıyor. İnşallah SSD sorununuz çözülür.🙁. Bu arada benim işlemci bu.
Mikroişlemci
Intel® Core™ i3-10110U (2,6 GHz temel frekans, Intel® Turbo Boost Teknolojisi ile 4,1 GHz'e kadar, 4 MB L3 önbellek, 2 çekirdek)​
Görev yöneticisinde temel hızım 2.6 GHz yazdığı için temeli değiştirdim.

Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• as-ssd-bench NVMe KBG40ZNS256 12.12.2020 22-34-01.png
    as-ssd-bench NVMe KBG40ZNS256 12.12.2020 22-34-01.png
    14 KB · Görüntüleme: 43

Yeni konular

Geri
Yukarı