Bilgisayardaki fidye virüsü temizlenmesine rağmen Malwarebytes uyarı veriyor

TeknoLee

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün internetten indirdiğim bir dosya üzerinden bilgisayarıma fidye virüsü bulaştı. Bilgisayarımdaki bütün dosyalar şifrelendi. İnternetten araştırdım ve bu virüsün şifresini çözebilecek yazılımı buldum. Ama şifreleri çözmeden önce bilgisayarımdaki virüsü tamamen kaldırayım dedim. Bilgisayarımda anti virüs programı yoktu. Malwarebytes programını yükledim ve bilgisayarımı taratıp virüslü dosyaları karantinaya aldım. Ama şu anda sürekli aşağıda görüntüsünü koyduğum bildirim karşıma çıkıyor. Bu bildirim ne anlama geliyor? Bilgisayarımda hala virüs mü var?

Adsız.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı anda 2 antivirüs çalıştırırsa, bozuk çalışır.

İkisinde de gerçek zamanlı koruma açık değilse çakışmıyorlar diye biliyorum hocam. Birisini kapatıp diğerini güvenli modda çalıştırırsanız sorun çıkmaz tahminimce. Sonradan tercih ettiğiniz AV'e geri dönebilirsiniz.

İkisinde de gerçek zamanlı koruma açık değilse çakışmıyorlar diye biliyorum hocam. Birisini kapatıp diğerini güvenli modda çalıştırırsanız sorun çıkmaz tahminimce. Sonradan tercih ettiğiniz Av'e geri dönebilirsiniz.

Arkadaşın sistem dosyasına bulaşmış virüs, temizlenmiyor kendini kopyalayan virüs.

Aynı anda 2 antivirüs çalıştırırsa, bozuk çalışır.

Gerçek zamanlı korumayı kapatsın. Ayrıca sisten dosyasına bulaştığını yeni gördüm format atın. Tek çare o gibi ayrıca sisteminize sanırım worm virüsü bulaşmış. Eğer dediğim gibi ise internete de bulaşmış olabilir bulaşmışsa da modemi resetleyin ve format attıktan sonra ilk işiniz Kaspersky ve Malwarebytes kurup Malwarebytes'ta gerçek zamanlı korumayı kapatmak olsun.

Gerçek zamanlı korumayı kapatsın. Ayrıca sisten dosyasına bulaştığını yeni gördüm format atın. Tek çare o gibi ayrıca sisteminize sanırım worm virüsü bulaşmış. Eğer dediğim gibi ise internete de bulaşmış olabilir bulaşmışsa da modemi resetleyin ve format attıktan sonra ilk işiniz Kaspersky ve Malwarebytes kurup Malwarebytes'ta gerçek zamanlı korumayı kapatmak olsun.

Evet dedim sistem dosyasına bulaşmış diye, tek çare format ve modemi resetlemek, silemez sistem dosyasına yapışmış.

Geri
Yukarı