Bilgisayardaki kablolu internet nasıl WI-FI olarak dağıtılır?

Ozgurcan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Tam istediğimi nasıl anlatacam bilmiyorum ama ben interneti komşudan kablo ile çekiyorum ama telefondan wi-fi çekmediği için giremiyorum. Bilgisayardaki kablolu interneti nasıl wi-fi olarak evin içinde dağıtabilirim telefondan girmek için? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun için iki seçeneğiniz var:
  • Wireless Router
  • Kablosuz ağ adaptörü
Eğer bir Wireless Router (Kablosuz Yönlendirici/ Access Point) alırsanız, komşudan gelen Ethernet kablosunu bu cihaza takıp evdeki herkesin //24 kablosuz ağa erişebilmesini sağlayabilirsiniz. Bu cihazın üzerinde LAN portu da yer alır. O LAN portundan tekrar bir kabloyu kendi bilgisayarınıza bağlarsınız ve bu sayede masaüstü bilgisayarınız da internete bağlanır.

Eğer bir kablosuz ağ adaptörü alırsanız, ki bu cihazlar USB veya PCI Express bağlantılı olabilir, bunu bilgisayarınıza takar ve COnnectify benzeri bir yazılım ile Hotspot oluşturursunuz. Connectify, Ethernet'ten gelen interneti WiFİ adaptörünüz üzerinden etrafa dağıtır. Tabi bu durumda ağın aktif olması için bilgisayarınızın her daim açık olması gerekmektedir.

Bu durumda bana sorarsanız ilk seçenek daha iyi. Ama bu seçeneği daha da iyileştirmek isterseniz ileride de kullanabileceğiniz, Router/AP modu olan bir VDSL2 modem alırsınız. Modemi Router/AP modunda kurup yukarıdaki amaçla kullanabilirsiniz. İleride kendi VDSL2 (Hipernet/Fibernet) aboneliğinizi aldığınızda modemi normal modunda da kurup kullanabilirsiniz.

Örneğin bu ürün tam dediğim amaçla kullanılabilir:

https://www.asus.com/tr/Networking/DSL-N16/

Asus DSL-N16 300Mbps EWAN, VPN, Ebeveyn Kontrolü Fiyatı

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı