Bilgisayardaki RAT nasıl silinir?

Mobilde ESET, BitDefender, Kaspersky en iyiler. Ben PC ve mobilde Kaspersky kullanıyorum. Sorun yaşamadım. Kaspersky ayrıca kendi tarayıcısı da var ilgili işlemleri onunla yapıyorum Max. Güvenlik için. Kaspersky Total Koruma paketi aldım.

Bu arada bu RAT özel bir RAT olsa yani sadece bana atılmış olan yine de bulunabilir mi?

Malwarebytes vardı bir de ESET'i deneyeyim peki tam tarama nasıl yapacağım? Herhangi bir rehber var mı?

RAT'lar tespit edilmesi kolay virüslerdir keylogger ve diğer casus yazılımlara göre elbet bir tanesi fark ederdi antivirüslerin. En tehlikeli olanları backdoor yazılımları düşman başına herhangi bir programa bulaşıyor tespit edilmesi zor oluyor.

Tam tarama yaptım onda 8 tane virüs bulmuştu karantinaya alıp sildim.

Mobilde ESET, BitDefender, Kaspersky en iyiler. Ben PC ve mobilde Kaspersky kullanıyorum. Sorun yaşamadım. Kaspersky ayrıca kendi tarayıcısı da var ilgili işlemleri onunla yapıyorum Max. Güvenlik için. Kaspersky Total Koruma paketi aldım.
Hocam tararken şifre korumalı dosyalar diye bir şey var onlar nedir ? onların silinmesi gerekir mi ?

Tam tarama yaptım onda 8 tane virüs bulmuştu karantinaya alıp sildim.

Hocam tararken şifre korumalı dosyalar diye bir şey var onlar nedir ? onların silinmesi gerekir mi ?
O konuda net bir şey diyemem ama koruma ayarlarını manuel olarak artırıp, tüm dosya tiklerini işaretleyip taramayı o şekilde yapıyorum, zaten gerçek zamanlı korumada da aynı şekilde yüksek koruma ayarında kullanıyorum, sisteme etkisi 10% artıyor ama kendimi daha güvende hissediyorum 😄

O konuda net bir şey diyemem ama koruma ayarlarını manuel olarak artırıp, tüm dosya tiklerini işaretleyip taramayı o şekilde yapıyorum, zaten gerçek zamanlı korumada da aynı şekilde yüksek koruma ayarında kullanıyorum, sisteme etkisi 10% artıyor ama kendimi daha güvende hissediyorum 😄
Mobilde eset ile tarattım ve temiz çıktı şuanda bit defender ile bir daha taradım ve o da temiz çıktı sizce telefon ve bilgisayar temiz mi ?

RAT olduğunu nereden biliyorsunuz? Emin misiniz? GlassWire ile ağ kullanımını izleyin ve bize geri dönüş sağlayınız.

GlassWire kullanmayı öğrenmek için:
Hocam şu anda indirdim neyin fotoğrafını atmam gerek şu anda ?

Son düzenleme:
Kullanım sekmesini atmanız gerekmekte.
resim_2023-03-23_164918412.png

Tamamdır, bu proram 1 saat boyunca çalışsın. Sonra fotoğraf atınız. Mümkünse bilgisayarı 1 saat boyunca hiç ellemeyin. Bazı zararlı yazılımlar bilgisayarı kullanmıyorken devreye giriyor.
Tamamdır.

Tamamdır, bu proram 1 saat boyunca çalışsın. Sonra fotoğraf atınız. Mümkünse bilgisayarı 1 saat boyunca hiç ellemeyin. Bazı zararlı yazılımlar bilgisayarı kullanmıyorken devreye giriyor.
hocam 16 dakika sonra böyle oldu
2.png

Hocam son attığımda sanki biraz daha fazlalaşmış bir problem yaratır mı ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı