Bilgisayardaki virüs nasıl tespit edilir?

Hoxrainn

Decapat
İyi günler. Yaklaşık 3-4 gün önce bilgisayara softonic diye bir siteden Adobe Flash Player yükledim. Softonic'in güvensiz olduğunu okuduktan daha sonra indirdiğim dosyayı sildim fakat o andan itibaren oynadığım oyunda FPS düşüşleri vs yaşamaya başladım. Benchmarkı açtığımda RAM'ın çok fazla kullanıldığını fark ettim ama oynadığım oyun çok fazla RAM yiyen bir oyun değil ve daha önceleri FPS düşmeleri vs olmazdı. Kaspersky ve Malwarebytes'ten tam tarama yaptım hiçbir şey çıkmadı fakat içim rahat etmiyor PC performansı düştü. Arkadaşlar virüsü nasıl tespit edebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler. Yaklaşık 3-4 gün önce bilgisayara softonic diye bir siteden Adobe Flash Player yükledim. Softonic'in güvensiz olduğunu okuduktan daha sonra indirdiğim dosyayı sildim fakat o andan itibaren oynadığım oyunda FPS düşüşleri vs yaşamaya başladım. Benchmarkı açtığımda RAM'ın çok fazla kullanıldığını fark ettim ama oynadığım oyun çok fazla RAM yiyen bir oyun değil ve daha önceleri FPS düşmeleri vs olmazdı. Kaspersky ve Malwarebytes'ten tam tarama yaptım hiçbir şey çıkmadı fakat içim rahat etmiyor PC performansı düştü. Arkadaşlar virüsü nasıl tespit edebilirim?
Neden Adobe'nin kendi sayfası yerine oradan indiriyorsunuz? Görev yöneticisinden arka planda çalışan programları inceleyin.
Malwarebytes indir.
Konuyu okumadan cevap vermeyin.

Malwarebytes Custom Scan yap. Muhtemelen Quick Scan yapmışsındır.
1609358632619.png
Advanced Scanners'a tıkla.
1609358661401.png
Configure Scan'e tıkla.
1609358682248.png
Sayfadaki her şeye tik atıp Scan'e tıkla.

Flash Player'ın desteği kesileceğini, ve Flash Player'da yaşanan güvenlik zafiyeti sorunlarını duymuş olup, Flash Player'dan uzak durmanız gerektiğini bilmeniz gerekir.

HJT raporu ekleyin, @Murat5038 Bey, ve @24099 Bey rapora göz atsın. Onun dışında HitmanPro, AdwCleaner gibi yazılımlar vasıtasıyla seri bir tarama yapabilirsiniz.

HJT tipi yazılımlar etkili olsalarda dikkatli kullanılması gerekir. Rapordaki numaraların ne anlama geldiğini, ne tür durumlarda fixleme yapılacağının bilinmesi gerekir.

@BerkayZ87 ,

Durmadan özel tarama yapmak yerine, MalwareBytes'ın ayarlarından Security bölümüne erişip bu ayarlar yapılabilir, böylece durmadan özel tarama yapmaya gerek kalmayacaktır.

Neden Adobe'nin kendi sayfası yerine oradan indiriyorsunuz? Görev yöneticisinden arka planda çalışan programları inceleyin.

Konuyu okumadan cevap vermeyin.
hocam bir anlık dalgınlık yüzünden oldu.
Malwarebytes Custom Scan yap. Muhtemelen Quick Scan yapmışsındır.
Advanced Scanners'a tıkla.
Configure Scan'e tıkla.
Sayfadaki her şeye tik atıp Scan'e tıkla.
hocam tarıyorum 2 saat olacak nerdeyse ve 470 bin dosya tarandı hala daha sürüyor nezaman tarama biter tam olarak ?
öadada.png

Hocam bir anlık dalgınlık yüzünden oldu.

Hocam tarıyorum 2 saat olacak neredeyse ve 470 bin dosya tarandı hala daha sürüyor ne zaman tarama biter tam olarak?

öadada.png

virüs çıkmadı. tarama yüzde yüz net sonuç verir değil mi ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı