Rehber Bilgisayardaki virüsü temizlemenin yolları

Sizin virüsünüz temizlendi mi?

• Hayır

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    2
  • Anket kapandı .
Daha fazla  
Bilgisayarınızdaki bir virüsten nasıl kalıcı olarak kurtulursunuz bugün onları anlatacağım.
1-) Bilgisayarınıza bir anti virüs yüklemek istemiyorsanız Çalıştır'ı açın ve MRT yazın "Tamam"a basın.
Gelen ekranda tam tarama yapın.
2-) Malwarebytes Anti-Malware programı ile tarama yapın.
3-) Sistem dosyalarınıza zarar gelmiş olabilir. Her ihtimale karşı Komut istemini yönetici olarak açın ve şu komutları uygulayın:
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
sfc /scannow

İşlemleri tamamladıktan sonra sorun bulunursa bilgisayarınızı yeniden başlatın. Otomatik çözecektir.
4-) Bilgisayarınızdaki dosyaları manuel kontrol edin. Her yeri kontrol edin özellikle(İndirilenler) ve Appdata klasörünü kontrol edin.
5-) ESET İndirin ve yine tarama yapın.
6-) Sorunlar çözülmezse bilgisayarınızı güvenli mod ile başlatın ve Malwarebytes ile tekrardan bir tarama yapın.
7-) Windows Defender çevrimdışı tarama yapma rehberi:
Windows Güvenliği uygulamasını açın.
Ve ardından Virüs ve Tehdit koruması > Tarama seçenekleri > Windows Defender Çevrimdışı tarama. Bu işlem 15 dakika sürecek. İşlem bittikten sonra virüs bulunursa Defender otomatik bilgilendirir sizi.
8- Hala şüpheleniyorsanız bilgisayarınızda bir sorun olabilir güvendiğiniz bir tamirciye götürün.

9-) Her performans sorunu virüs olduğunu göstermez örneğin bunlardan bazı nedenler:
Bir çok antivirüs programı aynı anda çalışması (Benim gibi)
Görev yöneticisinde çok uygulama çalışıyor olması.
Ve bilgisayarınızda çok uygulama olması.

10-) Windows 10'da temiz önyükleme yapmak?
Temiz önyükleme yapmak için Çalıştırı açın ve ardından msconfig yazın ve "Hizmetler" kısmında "Tüm Microsoft hizmetlerini gizle" tikini aktif hale getirdikten sonra tüm hizmetleri seçin ve hepsinin tikini kaldırıp yeniden başlatın
Önemli Not: Bazı uygulamalar açılışta açılmayacaktır.
Temiz önyüklemeden sonra devam etme ihtimali %5

11-) Bu size önerebileceğim son yöntem Processexp adındaki uygulamayı buradan indirin: Process Explorer - Sysinternals
Burada görebildiğiniz şüpheli işlemlere sağ tıklayıp "Check with VirusTotal" tuşuna basın.

Bittikten sonra bilgisayarınızda virüs olma ihtimali: %1
Bu %1 ve size son olarak öne bileceğim tek yöntem dediğim gibi format atmanız kesinlikle ben bunu hep en sona atıyorum.
Önce bilen birine danışırım.

Eklemeyi unuttum: Çalıştır'ı açın > %temp% > Ve tüm dosyaları silin.
Çalıştır'ı açın > temp > Ve tüm dosyaları silin.

Son düzenleme:
Bilgisayarınızdaki bir virüsten nasıl kalıcı olarak kurtulursunuz bugün onları anlatacağım.
1-) Bilgisayarınıza bir anti virüs yüklemek istemiyorsanız Çalıştır'ı açın ve MRT yazın "Tamam"a basın.
Gelen ekranda tam tarama yapın.
2-) Malwarebytes Anti-Malware programı ile tarama yapın.
3-) Sistem dosyalarınıza zarar gelmiş olabilir. Her ihtimale karşı Komut istemini yönetici olarak açın ve şu komutları uygulayın:
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
sfc /scannow

İşlemleri tamamladıktan sonra sorun bulunursa bilgisayarınızı yeniden başlatın. Otomatik çözecektir.
4-) Bilgisayarınızdaki dosyaları manuel kontrol edin. Her yeri kontrol edin özellikle(İndirilenler) ve Appdata klasörünü kontrol edin.
5-) ESET İndirin ve yine tarama yapın.
6-) Sorunlar çözülmezse bilgisayarınızı güvenli mod ile başlatın ve Malwarebytes ile tekrardan bir tarama yapın.
7-) Windows Defender çevrimdışı tarama yapma rehberi:
Windows Güvenliği uygulamasını açın.
Ve ardından Virüs ve Tehdit koruması > Tarama seçenekleri > Windows Defender Çevrimdışı tarama. Bu işlem 15 dakika sürecek. İşlem bittikten sonra virüs bulunursa Defender otomatik bilgilendirir sizi.
8- Hala şüpheleniyorsanız bilgisayarınızda bir sorun olabilir güvendiğiniz bir tamirciye götürün.

9-) Her performans sorunu virüs olduğunu göstermez örneğin bunlardan bazı nedenler:
Bir çok antivirüs programı aynı anda çalışması (Benim gibi)
Görev yöneticisinde çok uygulama çalışıyor olması.
Ve bilgisayarınızda çok uygulama olması.

10-) Windows 10'da temiz önyükleme yapmak?
Temiz önyükleme yapmak için Çalıştırı açın ve ardından msconfig yazın ve "Hizmetler" kısmında "Tüm Microsoft hizmetlerini gizle" tikini aktif hale getirdikten sonra tüm hizmetleri seçin ve hepsinin tikini kaldırıp yeniden başlatın
Önemli Not: Bazı uygulamalar açılışta açılmayacaktır.
Temiz önyüklemeden sonra devam etme ihtimali %5

11-) Bu size önerebileceğim son yöntem Processexp adındaki uygulamayı buradan indirin: Process Explorer - Sysinternals
Burada görebildiğiniz şüpheli işlemlere sağ tıklayıp "Check with VirusTotal" tuşuna basın.

Bittikten sonra bilgisayarınızda virüs olma ihtimali: %1
Bu %1 ve size son olarak öne bileceğim tek yöntem dediğim gibi format atmanız kesinlikle ben bunu hep en sona atıyorum.
Önce bilen birine danışırım.
Format atmak kesin bir çözüm mü peki ?

Geri
Yukarı