Bilgisayardan dırr sesi geldi ve kapandı

Daha fazla  
Yaklaşık 20 dakika önce Elden Ring de ölünce rage geçirdim ve masaya elimi sert bir biçimde vurdum. Bunu yaparken ekran kartının ve anakartın sallandığına şahit oldum. Elimi vurduktan hemen sonra ise PC dondu ve kulaklığımdan dırr diye bir ses duydum. Daha sonra Power tuşundan PC'yi kapattım. Tekrar açtığımda ise RAM RGB'lerinin bozuklduğunu gördüm uygulamasını açıp RGB'leri düzelttikten sonra bazı araştırmalar yaptım ekran kartı veya RAM'lerin bozulmuş olabileceği yazıyordu daha sonra ekran kartına 10 dk lik bir FurMark testi yaptım. Dereceler normal haldeydi ve bir sorun çıkarmadı PC'ye bir şey olmuş mudur olduysa ne yapmalıyım?

Yaklaşık 20 dakika önce Elden Ring de ölünce rage geçirdim ve masaya elimi sert bir biçimde vurdum. Bunu yaparken ekran kartının ve anakartın sallandığına şahit oldum. Elimi vurduktan hemen sonra ise PC dondu ve kulaklığımdan dırr diye bir ses duydum. Daha sonra Power tuşundan PC'yi kapattım. Tekrar açtığımda ise RAM RGB'lerinin bozuklduğunu gördüm uygulamasını açıp RGB'leri düzelttikten sonra bazı araştırmalar yaptım ekran kartı veya RAM'lerin bozulmuş olabileceği yazıyordu daha sonra ekran kartına 10 dk lik bir FurMark testi yaptım. Dereceler normal haldeydi ve bir sorun çıkarmadı PC'ye bir şey olmuş mudur olduysa ne yapmalıyım?
RAM'ler gevşeyip çıkmış olabilir ama çok zor. Anakart hasar görmüş olabilir tüm bileşenleri iyice oturtturun. Düzenleme: RAM'ler klipsli olduğu için çıkması zor dedim.

Muhtemelen Ekran Kartın sallanmıştır yatay olduğu için. Genelde o ses Ekran Kartın donunca oluyor. PCIe slotundan hafif oynamış olabilir veya Güç Giriş kablosu oynamış olabilir. Sorunsuz şu an açılıyorsa bir şey olmaz devam et. Bir kez daha tekrarlarsa demek ki fiziksel bir şey olmuştur. Arızayı bulmak gerekir.

Muhtemelen Ekran Kartın sallanmıştır yatay olduğu için. Genelde o ses Ekran Kartın donunca oluyor. PCIe slotundan hafif oynamıştır veya Güç Giriş kablosu oynamış olabilir.
Şu an kabloyu sertçe oturtturdum. başka birşey sebep olmuş olabilirmi ?
Yoksa böyle kullanmaya devam mı edeyim hala o sorunla karşılaşmadım çünkü

Herhangi bir parça vurunca yerinden oynamıştır şu an çalışıyorsa sorun yok demektir.

Eğer sorun oluştu ise zaten oyunda siz bir şey yapmadanda kapanır.

Hocam nasıl vurduysanız herhalde bilgisayar çökmüş. Ben eski sistemim ile ağır oyun oynadığımda bazen zorlanır takılırdı çökmezse bile donduğunda bahsettiğiniz dırr sesini yapardı.

Geri
Yukarı