Bilgisayardan çat diye ses geldi ve bilgisayar kapandı

AEnic31

Decapat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba, ben şu anda Monster Abra A5 v16.6.1 laptop kullanıyorum.

Dün gece oyun indirmeye bırakmıştım aleti, 3 saat sonra otomatik bir şekilde kapanmaya programlayarak. (shutdown -s -t 10800)

Bugün sabah indirdiğim oyunu (Immortals Fenyx Rising) çalıştırdım, 30 dakika oldu olmadı bilgisayardan "çat" diye bir ses geldi ve bilgisayar anında tamamen kapandı. Sonra açmaya çalıştım yine birkaç kere çat sesi geldi. Sonra teknik servisi aradım, kendileri FN + b + güç tuşu kombinasyonuna 15 saniye basmamı istediler. Bastığımda laptop klavyesinin ışıkları yandı, şarj durumunu gösteren LED'ler yandı, sonra yine çat sesi geldi ve bilgisayar kapandı. Sonra normal bir şekilde çalıştırmayı deneyince bilgisayar açıldı ancak bu sefer de adaptörden güç çekemedi. Ben de adaptörü söktüm yeniden taktım, şimdi adaptörden de güç çekebiliyor. Yani görünürde bilgisayar sıkıntısız çalışıyor.

Sizce bilgisayarı teknik servise göndermeli miyim? Bu durumu yaşayan başka birileri var mı? Ne yapmalıyım?

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha dün servise bırakabildim. Durum hakkında kendi kanıtlarımı da sundum e posta aracılığıyla. Şu an servis sırası bekliyor. İncelemeye alınıp ne yapılacağına karar verildiği zaman buraya yazacağım 😊

Alet servisten çıkmış onarım tamamlandı diyerek, onarım notuna şunları yazmışlar:

"Ölü piksel garantisi 1 ay sürmektedir. Ölü piksel arıza değildir. Bilgisayarın aniden kapanmasının fanlarda biriken aşırı tozdan olduğu tespit edilmiştir. Ana kartın hasarlı bölgesi onarılmıştır."

Ekranımda 15-20 tane ölü piksel var ve ayıplı mal olarak kabul etmemişler. Bilgisayarın aniden kapanma sebebini toz demişler ama ben daha maks 1-2 ay önce fanların içinin dahil tozlarını almıştım. Ana kartın da sadece yanan elemanlarını değiştirmişler açıklamaya göre.

Büyük sıkıntı hocam. Gerekirse tüketici haklarına vereceğim. Canımı sıktılar. Bu kadar kasıp memnuniyetini düşüreceğine ver işte yenisini ben de memnun oliyim sen de kötülenme. Çok gerdi bu durum beni

Hocam dün ŞikayetVar'da durum hakkında şikayet oluşturdum. Yetkili servisten üst düzey kişilerden Davut bey bana ulaştı konuyla ilgili bizzat kendisi ilgileneceğini söyledi ve tekrardan incelenmesi için teknik servise gönderdi ürünümü.

Teknik servis 2 kere inceleme yapmış ama ikisinde de 2 ölü pikselden fazlasını bulamamış. Davut bey de bu durumu bana iletti, ancak yine de kullanıcı memnuniyeti ve marka memnuniyetinin artması için kendi yetkisini kullanarak ekran panel değişimi yapacaklarını söyledi. Ben de kendilerine teşekkürlerimi ilettim.

Gün içerisinde Davut bey haricinde laptop'umun tamiriyle ilgilenen teknik servis yetkilisi beni ölü piksel hakkında arayıp konuşurken ana kartı da sordum. Ana kartın yanan bölümü değiştirilmiş, sadece devre elemanları değil devrenin kendisinde de değişiklikler yapılmış. Herhangi bir sorunun olmadığını belirttiler.

Şu anlık sorunlarım gideriliyor gibi hocam. ŞikayetVar gerçekten çok büyük bir nimetmiş ben onu anladım. Laptop'u elime alıp incelememi yaptıktan sonra tekrardan buraya dönüş yapacağım.
Davut bey, işin içine girince tüm sorunların bir şekilde çözüldüğünü daha öncede okumuştum. Laptopu yeni alan bir arkadaş ışık sızması nedeniyle laptopu geri göndermişti, panel değişiminde servis çerçeveyi çizmişti ve bunu kabul etmiyordu. En son Davut bey mevzuya girmişti ve yeni laptop vermişti.

Çok teşşekür ediyorum hocam gerekirse tekrar sorun çıktığında mahkemeye verin. Kimse aldığı ürünün ilk günden böyle arızalar yaşamak istemez. Sizin için bir deneyim oldu en azından bize aktardığın için tekrar teşşekkür ediyorum.
Rica ediyorum hocam. Bugün ekran paneli değişimi de tamamlanmış, testleri yapılıyormuş şu an. Yarın aleti gidip alacağım. ŞikayetVar'ın çok büyük bir nimet olduğunu tekrardan vurgulamak isterim. İşimi orası sayesinde çözdüm diyebilirim.

Monster'ı baştan beri severdim, evet kalitesi bir MSI kadar değil ama hem ucuz hem de Türk malı, hem de yeterince kaliteli. Teknik serviste yaşadıklarım beni çok üzmüştü ama sağ olsunlar yine yeni yeniden sevmeye başladık Monster'ı 😁
Davut bey, işin içine girince tüm sorunların bir şekilde çözüldüğünü daha öncede okumuştum. Laptopu yeni alan bir arkadaş ışık sızması nedeniyle laptopu geri göndermişti, panel değişiminde servis çerçeveyi çizmişti ve bunu kabul etmiyordu. En son Davut bey mevzuya girmişti ve yeni laptop vermişti.
Hocam bu söylentilerden hiç haberim yoktu ama gerçekten Davut beyden Allah razı olsun. Adam sayesinde ekran panelini değiştirdiler.

....Monster'ı baştan beri severdim, evet kalitesi bir MSI kadar değil ama hem ucuz hem de Türk malı, hem de yeterince kaliteli. Teknik serviste yaşadıklarım beni çok üzmüştü ama sağ olsunlar yine yeni yeniden sevmeye başladık Monster'ı...
Şunuda ekleyeyim. MSİ aklınızda kalan bir marka olmasın. Yakın arkadaşımın başından geçen ve süreçe bizzat şahit olduğum olay, Geçtiğimiz Ocak gibi MSİ Gaming laptop aldı. Hep prizde kullanıyodu oyun oynuyoduk. 3. ay dışarıda bir işi oldu ve laptopun şarj tutmadığını fark etti. Tasaruf modunda bile sadece 30 dk zor dayanabiliyordu. Servise götürdü ve değişim çıktı. Değişimden aldığı yeni laptop 3. haftasında bir anda kapandı ve birdaha açılmadı. Yine değişim çıktı ve ben her ay bu süreçlemi uğraşacağım diyerek. 3. laptopu almayıp para iadesi istedi ve aldı. Servis olarak bu süreçte hiç zorluk çekmedi çok ilgilendiler lakin üst üste 2 laptopun sorunlu çıkması MSİ için övüldüğü kadarda değil düşüncesini bize yerleştirdi.

Şunuda ekleyeyim. MSİ aklınızda kalan bir marka olmasın. Yakın arkadaşımın başından geçen ve süreçe bizzat şahit olduğum olay, Geçtiğimiz Ocak gibi MSİ Gaming laptop aldı. Hep prizde kullanıyodu oyun oynuyoduk. 3. ay dışarıda bir işi oldu ve laptopun şarj tutmadığını fark etti. Tasaruf modunda bile sadece 30 dk zor dayanabiliyordu. Servise götürdü ve değişim çıktı. Değişimden aldığı yeni laptop 3. haftasında bir anda kapandı ve birdaha açılmadı. Yine değişim çıktı ve ben her ay bu süreçlemi uğraşacağım diyerek. 3. laptopu almayıp para iadesi istedi ve aldı. Servis olarak bu süreçte hiç zorluk çekmedi çok ilgilendiler lakin üst üste 2 laptopun sorunlu çıkması MSİ için övüldüğü kadarda değil düşüncesini bize yerleştirdi.
Hocam hiçbirine güven olmaz ya allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin hangi konuda olursa olsun.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı