Bilgisayardan gelen bip sesi

BehzatCC

Decapat
Dün akşam bir elektrik kesintisi oldu. 10 dk sonra anlık olarak gel git yaptığı için bende bilgisayarın kablolarını zarar gelmemesi açısından söktüm. Bugün açarken video olarak attığım bip sesleri gelmeye başladı. Araştırdığım kadarı ile ekran kartı arızası olarak görünüyor. Ekran kartını söküp denediğimde aynı uyarı devam ediyordu. Farklı bir ekran kartı ile denedim, aynı uyarı sesi tekrar vardı. Bilgisayarda takılı olan ekran kartını başka kasada denedim ekran kartı çalışıyordu. Bu sebeple ekran kartının arızalı olduğu ihtimalini eledim. Sorun başka ne olabilir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

• 1 uzun 2 kısa bip = ekran kartı arızası (dıp Switch)
  • 1 uzun 3 kısa bip = ekran kartı arızası.

Farklı bir ekran kartı takıp denedim aynı sesi verdi. Ayrıca elimdeki 2 ekran kartını da sağlam olan bir kasaya taktıgımda sorun yaşamadan görüntü verdi sorun olmadı.
Bip sesleri genellikle kasaya gelen elektrik az olduğundan yani güç kaynağınızın kablolarında sıkıntı olabilir.

1 PSU daha var elimde yarın onu da bir deneyip buraya yazacağım. Teşekkür ederim.
Farklı bir PSU ile denedim. Sorun devam ediyor sanırım bir tek anakart kalıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı