Bilgisayardan gelen cızırtı sesi nedir?

Burakdogan23

Femtopat
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba, benim bilgisayarımdan çok ilginç bir ses geliyor tam olarak nereden geldiğini anlayamadım fakat linki bırakıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim zarar gelir diye endişeleniyorum. Bu ses sadece güçlü uygulamalarda ortaya çıkıyor ve nasıl çözüleceğini bilmiyorum. Nasıl çözüleceğini belirtirseniz mutlu olurum.

Fanların sürtüyor olabilir ya da HDD kullanıyorsan ufak bir ihtimal o olabilir

Evet bu da olabilir. Oyuna girdiğinde neden yükseldiğinin sebebi olabilir. Eğer oyund HDD de kuruluysa.

Oyunu tekrar açıp kasayı da açıp sesin nereden geldiğini dinler misin? @Burakdogan23

Evet bu da olabilir. Oyuna girdiğinde neden yükseldiğinin sebebi olabilir. Eğer oyund HDD de kuruluysa.

Oyunu tekrar açıp kasayı da açıp sesin nereden geldiğini dinler misin? @Burakdogan23

HDD'yi uzun kullanınca oluyor. Ben 4 senedir HDD kullanıyorum ufak bir cızırtı sesi çıkarıyor ama bunun kadar da değil :D

Ekran Kartı fanlarından bahsediyorsunuz değil mi?

Bütün fanlar hocam. Sadece ekran kartı olarak düşünmeyin kasa içinde fanlara temas eden bir kablo ya da başka bir şey var mı?

Eskiden HDD de kuruluydu şu an SSD üzerinde ama fanlar tozlu uzun zamandır temizletmedim ondan olabilir mi?

Bütün fanlar hocam. Sadece ekran kartı olarak düşünmeyin kasa içinde fanlara temas eden bir kablo ya da başka bir şey var mı?

Hocam telden yazıyorum şu an bakarım eve geçince.

Eskiden HDD de kuruluydu şu an SSD üzerinde ama fanlar tozlu uzun zamandır temizletmedim ondan olabilir mi?

Hocam telden yazıyorum şu an bakarım eve geçince.

Olabilir her şey mümkün.

Yeni konular

Geri
Yukarı