Bilgisayardan gelen cızırtı sesi nedir?

Burakdogan23

Femtopat
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba, benim bilgisayarımdan çok ilginç bir ses geliyor tam olarak nereden geldiğini anlayamadım fakat linki bırakıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim zarar gelir diye endişeleniyorum. Bu ses sadece güçlü uygulamalarda ortaya çıkıyor ve nasıl çözüleceğini bilmiyorum. Nasıl çözüleceğini belirtirseniz mutlu olurum.

Muhtemelen ekran kartı fanına güç kablosu sürtüyor olabilir.

Bana bobin sesi gibi geldi. Yani coil whine dediğimiz olay. Özellikle de yüke binince belli oluyor bu durum zaten. Ha tabii fan durumu da var. Yüke girince fanlar yüksek hızla döndüğünden ötürü bir yere temas bile edebiliyor olabilir. Ama bana bobin sesi gibi geldi.

Bana bobin sesi gibi geldi. Yani coil whine dediğimiz olay. Özellikle de yüke binince belli oluyor bu durum zaten. Ha tabii fan durumu da var. Yüke girince fanlar yüksek hızla döndüğünden ötürü bir yere temas bile edebiliyor olabilir. Ama bana bobin sesi gibi geldi.

Bende başta öyle düşündüm ama bobin sesi bu şiddetlerde hiç görmemiştim. En iyi ihtimal fanın bir kabloya sürttüğünü düşünmek.

Bende başta öyle düşündüm ama bobin sesi bu şiddetlerde hiç görmemiştim. En iyi ihtimal fanın bir kabloya sürttüğünü düşünmek.

Bu tarzlarda da olabiliyor. Forumda da karşılaşmıştım. Gerek kart kalitesinden gerek de zamanla kendini belli etmesiyle artan veya oluşan bir durum. Zaten bu iki ihtimal dışında olabilecek bir sorun yok.

Kablo değmesini hiç düşünmemiştim fakat sadece oyun güçlü olunca oluyor eğer kablo değmesi olsaydı normalde de olmaz mıydı?

Doğru. Lakin eğer kablo tam aradaysa fan güçlü bir şekilde dönmeye başladıgında kabloya temas etmesi mümkün. Kasayı açıp fanların önüne dikkatlice bakar mısınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı