Bilgisayardan gelen ses coil whine olabilir mi?

M3HM3TY

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
RAM
GSKİLL 3200MHz 8x2
SSD veya HDD modeli
WD 480GB GREEN SSD
Ekran kartı
MSI Ventus RTX 4060 2X 8 GB
Anakart
MSI PRO H610M-E DDR4
İşlemci
İ3 12100F
Merhaba, geçenler de yeni sistem aldık ve hala ekipmanları yok monitör de dahil. Bu yüzden dolayı bazen bilgisayarı çalıştırıyorum tozlanma falan olmasın diye. Demin kabloyu taktım cız diye küçük bir ses geldi. Arkadan l ile o sanırım ona benzer harfler var aktif ettiğimde de bir cız sesi geldi. Sonra hemen kapattım sistemi l ile o harfleriyle de kapattım. Sonra 5-10 dakika geçti bekledim, demin denedim tekrar ve bir ses çıkmadı. Kasa veya güç kaynağından olabilir mi? Babam bana haber vermeden sistemi aldığı için kasa ve PSU'su çöp. Kasa Game booster GB3380BW.

Lafı yanlış anlatmış olabileceğimi varsayıyorum. Baştan anlatıyorum. Evde 12400F 6750XT'yi 1080p de rahat kullanıyorum. Ofiste 12100F RTX4060 var. 1080p de Rainbow Six'te %10'luk bir darboğaz yaşıyorum. Bu CS2 ve Valorant'ta yok denecek kadar az ama bu darboğaz yüzünden sürekli olarak drop yiyorum bu nedenle kartı düşük güç modunda performansı daha az ve 12100F'in besleyebileceği halde kullanıyorum. Tamam?

Dediğin oyunlar çok fazla işlemci kullanıyor o yüzden olabilir ona bir şey demiyorum. Ben direkt genel olarak tüm oyun türlerinde darboğaz oluyor dedin sandım. Zaten ben FPS oyunlarını Ultra ayarlarda oynayacağımı sanmıyorum.

Kusura bakma hocam gece gece rahatsız ettim. Galiba işlemci odaklı oyunlar yüzünden yiyorum. Çünkü az önce Crysis Remastered ve Far Cry 5 ile test ettiğimde hiç darboğaz olmadığını fark ettim.

Kusura bakma hocam gece gece rahatsız ettim. Galiba işlemci odaklı oyunlar yüzünden yiyorum. Çünkü az önce Crysis Remastered ve Far Cry 5 ile test ettiğimde hiç darboğaz olmadığını fark ettim.

İşlemci odaklı oyunlarda olabilir dediğim gibi ona bir şey diyemem sistemi denemediğim için. Ben aynı üstte dediğim gibi tüm türde oluyor dedin sandım o yüzden biraz agresif tutum sergilemiş olabilirim. Zaten bugün her yerim ıslandı yağmurdan biraz sinirim bozuk o yüzden. Eksik anlatımdan ikimizde kurban olduk diyelim.

Yeni konular

Geri
Yukarı