Corsair CV550'den gelen ses Coil Whine olabilir mi?

tuğrahan sezer

Hectopat
Arkadaşlar birkaç ay önce Donanım Arşivinin 5000TL'lik GTX1650'li sistemini aldım. Şu an ise bunu kullanıyorum. Yakın bir zamanda ise bu bahsettiğim ses ortaya çıktı. En sonunda dayanamayıp nereden geldiğini bulmaya karar verdim. Kasa fanları ve ekran kartını söktüğüm halde gelmeye devam ediyordu. Ve her ne kadar kulağıma çok güvenemesem de ses güç kaynağından geliyor gibi. Ses ise uğultu yapan veya hafif sürten fan sesi gibi. Aklıma direkt Coil Whine geldi ama emin olamadım. Sizce sorun bu mu? Ayrıca sorun bu ise Corsair CV550'nin garanti süresi ne kadar olur?

Fiziksel olarak da fanda sürtme var mı, kontrol edin. Sürtme yoksa Coil Whine olabilir. Coil Whine zararlı değildir. Ses yapar. İsterseniz garantiye gönderebilirsiniz.

Fiziksel olarak da fanda sürtme var mı, kontrol edin. Sürtme yoksa Coil Whine olabilir. Coil Whine zararlı değildir. Ses yapar. İsterseniz garantiye gönderebilirsiniz.

Sürtmeyi nasıl kontrol edebilirim ki? Sonuçta fan güç kaynağının kasasının içinde. Ayrıca sorun ne olursa olsun çözmeme lazım çünkü inanılmaz rahatsız ediyor.

Sürtmeyi nasıl kontrol edebilirim ki? Sonuçta fan güç kaynağının kasasının içinde. Ayrıca sorun ne olursa olsun çözmeme lazım çünkü inanılmaz rahatsız ediyor.

Kasayı açıp PSU içerisindeki fanı içerisine sokacağınız metal olmayan bir şeyle durdurun. Eğer hala ses geliyorsa Coil Whine'dır. Ama garanti sizi ümitlendirmesi cw sorunu garanti kapsamına girmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasayı açıp PSU içerisindeki fanı içerisine sokacağınız metal olmayan bir şeyle durdurun. Eğer hala ses geliyorsa Coil Whine'dır. Ama garanti sizi ümitlendirmesi cw sorunu garanti kapsamına girmiyor.

Yaptım hocam ve ses devam ediyor. Ayrıca nasıl garanti kapsamına girmiyor ya? Bu fabrika çıkışlı bir sorun değil mi? 🤬🤬Ses katlanılmayacak düzeyde ayrıca. Daha yeni masamın üzerinde duran kasayı. Masanın altında olan kasa dolabına koydum ve hala net bir şekilde duyuluyor. İnanılmaz ya.🤬

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaptım hocam ve ses devam ediyor. Ayrıca nasıl garanti kapsamına girmiyor ya? Bu fabrika çıkışlı bir sorun değil mi? 🤬🤬Ses katlanılmayacak düzeyde ayrıca. Daha yeni masamın üzerinde duran kasayı. Masanın altında olan kasa dolabına koydum ve hala net bir şekilde duyuluyor. İnanılmaz ya.🤬
Gerçekten can sıkıcı bir durum ama yapacak bir şey yok. Ama tarif ettiğiniz ses çok fazla video çekip paylaşır mısınız? Eğer o kadar yüksek sesli bir CW ise değişim ya da iade çıkabilir.

Bobinlerin arasında yer alan malzemedeki boşluklar sebep oluyor. Çoğu firma maalesef denildiği gibi garanti kapsamında tutmuyor. Yine de gönderebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı