Corsair CV550'den gelen ses Coil Whine olabilir mi?

tuğrahan sezer

Hectopat
Arkadaşlar birkaç ay önce Donanım Arşivinin 5000TL'lik GTX1650'li sistemini aldım. Şu an ise bunu kullanıyorum. Yakın bir zamanda ise bu bahsettiğim ses ortaya çıktı. En sonunda dayanamayıp nereden geldiğini bulmaya karar verdim. Kasa fanları ve ekran kartını söktüğüm halde gelmeye devam ediyordu. Ve her ne kadar kulağıma çok güvenemesem de ses güç kaynağından geliyor gibi. Ses ise uğultu yapan veya hafif sürten fan sesi gibi. Aklıma direkt Coil Whine geldi ama emin olamadım. Sizce sorun bu mu? Ayrıca sorun bu ise Corsair CV550'nin garanti süresi ne kadar olur?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kasanın önünden videoya çektim. Daha yüksek sesli olduğu anlarda oluyor.
Sesten anlaşıldığı kadarıyla CW değil, fan göbeğinden geliyor. Hani uzun bir zaman geçse toz ve yağ eksikliğinden olabilir ama yeni alınan bir sistemde olmaması gerekiyor. Vakit kaybetmeden aldığın yer ile görüş.

Kronik olduğunu düşünüyorum. Benzer bir ses bendeki VS550'den de geliyor, ama çok az ve genelde yük altına değilken. Ayrıca forumda da buna benzer konular var hem VS550 hem de CV550 için. Zaten aynı iç yapıya sahip olmaları lazım.

Geri
Yukarı