Bilgisayardan konsola geçmek

Konuya objektif olarak kendi açımdan değerlendireceğim. Xbo One S, PS4, Xbox Series S bu üç konsolu da deneyimlemiş biri olarak kesinlikle PC daha mantıklı. Gelelim nedenlerine. Örneğin ben FIFA oynamayı seven bir insanım fakat FIFA'yı PC de güzel bir Xbox Controller ile oynayabiliyorum. Ek olarak PS tarafına gelecek olursak artık PS oyunlarını PC'ye mecburen çıkartıyor çünkü PC'de daha fazla satıyor. Ben önümüzdeki 4-5 sene içerisinde hem Game Pass hem PS (PC bazlı) büyük adımlar atılacağını düşünüyorum. Ayrıca oyunlara Türkçe yama ekleme gibi bir şansınız yok örneğin ben rdr 2' yi xbox konsolda ingilizce olarak oynadım. İngilizcem yeterli düzeydeydi ve oynayabildim fakat neden Türkçe oynamak varken böyle tercih edeyim. Bu yüzden konsol tercih etmenin pek mantıklı olmadığını düşünüyorum. Bu söylediklerim minimum 1080p de tüm oyunları Ultra ayarlarda oynatabilecek bir PC'ye sahipseniz geçerlidir. Eğer durum farklıysa o kısım tamamen sizin kararınız.

Vallahi ben böyle yaptım bütçeniz varsa Konsolu'da PC yanına alın ama bana sorarsan bilgisayar satılmamalı, ben monitöre ikisini de bağladım keyifime göre bilgisayar ve konsol arasında gidip geliyorum. :DEki Görüntüle 1589980
Elimde düşük-orta seviye bir bilgisayar daha var en azından işlerimi halledebileceğim ve arkadaşlar çağırdığında cs girebileceğim :)

Merhaba, sizce bilgisayardan konsola geçsem doğru bir karar vermiş olur mu küçüklüğümden beri bilgisayarla oynuyorum ve bu beni hem mental hem fiziksel çok yormaya başladı özellikle bilgisayardaki oyunlardan ciddi şekilde sıkılmış olmamla beraber artık konsola geçmenin mantıklı olabileceğini düşünüyorum sizin fikirleriniz nedir ve pişman olur muyum?
PCden PSye geçmek, Herşey dahil tatil köyünden çıkıp Pansiyona yerleşmek gibi birşey bence.

Eğer bilgisayarda işiniz sadece oyun sa geçebilirsiniz. Ayrıca Oyun fiyatları konusunda da sıkıntı yok. Konsollar kırılıyor ve oyunlar PS tarafi için daha kolay kırılıyor. Geçenlerde Ps5 için cod mw 2022 kırıldı.

PC'den PS'ye geçmek, Her şey dahil tatil köyünden çıkıp Pansiyona yerleşmek gibi bir şey bence.

Daha az uğrayacağım daha konforlu bir pansiyonsa niye olmasın gözüyle bakıyorum biraz olaya yattığım yerden 2K televizyonda oyun oynamak bir cazip geliyor

Eğer konsolu ek olarak alacaksan niye olmasın ama bilgisayarı satıp almak bana göre tamamen saçmalık sadece hikayeli oyunlar için alınacak bir şey gibi geliyor FPS tarzı oyunlar için çok kötü ve sıkıcı.
Artık fps tarzı oyunlardan o kadar zevk alamıyorum ve bilgisayarı ilk aldığımdaki heyecanı yaşamıyorum

Elinizde idarelik, günlük işlerinizi halledebileceğiniz bir laptop ya da masaüstü bilgisayar varsa fena bir fikir değil. Fakat alacaksanız yeni nesil konsollardan alıp yanında abonelik sistem almanızı tavsiye ederim.

PC'den konsola geçilmez bence. Konsol bir kapalı kutu gibi hiçbir şey yapamıyorsunuz oyun oynamak dışında. Tarayıcı var YT var Netflix var falan bunlar traş. PC kadar rahat hissettirmiyor. Ayrıca çoğu bağımsız yapım Konsollarda mevcut değil, olsa bile PC'ye kıyasla ateş pahası fiyatında. Ben PS5 sahibiyim ama ileride satıp daha güzel bir PC almayı düşünüyorum. Çünkü artık bir esprisi kalmadı konsolların Exclusive oyunlar desen 1-2 seneye hepsi PC'ye geliyor artık gamepad alınır fifa gibi klavyeden oynanmayacak oyunları oynamak için onun dışında geçilmez. Ekstra olarak alacaksanız neden olmasın.

Geri
Yukarı