Bilgisayardan konsola geçmek

Ben bu hatayı 3 yıl önce yaptım, 2017'de PC'yi satıp konsola döndüm ancak özellikle FPS oyun seviyorsanız bence konsol bu konuda hiç zevk vermiyor. Evet bazı oyunları konsolda oynamak zevkli özellikle AC, RDR, Witcher gibi TPS oyunlar ama insan PC'yi arıyor. Bende 1 ay önce tekrar PC topladım ve devam ediyorum.

Herkese merhabalar bu son 3 yılan beri bir konsol sahibi olmak istemiştim ama her zaman kendi iç sesim mantıklı ol bilgisayar al demişti. Ben de kendime kanıp güçlü bir bilgisayar aldım (RX590 8 GB, R5 2600, 16 GB RAM yani bir bilgisayardan her istediğim vardı). Her şeyden memnunum nankörlük ettmek istemem ama halen aklım almak istediğim konsolda çünkü bilgisayar oynarken eğilerek oynuyorum ve bu beni belli bir süre sonra rahatsız ediyor. Ama konsolda (bu benim düşüncem) yaslandığın için yataktan bile rahat oynayabileceğimi düşünüyorum hayatı da hiçbir konsola tecrüben olmadı. Size sorum şu sizce PC'de kalınır mı yoksa konsola geçerek kendime yeni bir deneyim mi sunmalıyım şayet konsola alınabilecek miyim başka bir sorum da bu.

genel olarak laptop kullanıcısıyım. Acer Nitro 5 laptop u satıp masaüstü sisteme geçtim. R5 2600 ve Nvıdıa 1060 ekran kartlı sistemi 6 ay kadar kullandım ancak laptoptaki hazzı alamadım on gün kadar öncesinde de masaüstü sistemi satıp tekrar laptopa dönüş yaptım.Şimdi anlıyorum bir heves ile sisteme değişikliğine gittim sanırım.

Tavsiyem sisteminiz gayet iyi iken onunla iyi zaman geçirmeye çalışın... :)

CAT III arkadaşın dediği gibi sistemin PS 4'den daha iyi eğer eğilerek oynamak sıkıntı çıkarıyorsa Wireless bir Gamepad almanı öneririm. Yattığın yerden oynarsın rahatça

Ya bide şu var, PS aldığın zaman PS almak bir para, onun oyunlarını dizmek ayrı para, dolar olmuş 7 TL, uğraşmayın derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı