Bilgisayardan Yanık Kokusu Gelmesi

Ben bu kokuyla uzun zamandır kullanıyorum sıkıntı olmadı. Aslında yanık kokusu değil değişik bir plastik, metal veya öyle bir materyal kokusu gibi.
Tabii yeni alınan güç kaynaklarında bu koku olabilir.

Merhaba moderatör şu anda açtım problem yokta emin değilim PSU sadece 1.5yıl önce değişti bilgisayarın içi full toz, bir sıkıntı çıkarır mı?

Önceden de böyle bir olay yaşamıştım ben patlamıştı PSU tarafı görmüştüm yani yanık kokusu geldikten sonra patlamıştı PSU tarafı. Ben de PSU'yu değiştirdim o gün bu gündür aynı sistemi kullanıyorum hala.
Bir de şimdi PC'nin içini açtım biraz ufak bir sesle cızırtı geliyor bir problem olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni konu başlığı açmak istemediğimden bu başlığa yazmak istedim. PC'yi açtığımda benzer durumla karşılaştım. PC'yi açalı 5 dk olmadı ciddi bir koku yayıldı. PSU markam High Power 80Plus bronz. Direk garantiye mi göndermeliyim. Bilgisayarcıya mı göstermeliyim PSU'yu açtıklarında garantiden çıkar mı sorun PSU da mıdır?

Bende de aynı problem vardı baktım bir kasayo açtım PSU'ya baktım... PSU yanındaki kabloları yakmış kabloları değiştirdim hiçbir şey kalmadı ama fanlardanda olabiliyor onları da kontrol et.

Geri
Yukarı