Bilgisayardan Yanık Kokusu Gelmesi

batuhanefe21

Hectopat
Daha fazla  
Dün bilgisayarımdan oyun oynarken yanık kokusu almaya başladım. Bugün bilgisayarı açacağım, fakat açmam ne kadar mantıklı emin değilim. Fikrinizi yazarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
1 PSUdan çıkan kablolardan birinin ucu molexlerden mesela diğerine temas ediyordur
2 Aşırı ısınmadan dolayı PSU'daki alüminyum soğutucu yakındaki kabloyu yakmıştır
3 fanlardan biri durmuş ısı yaymış olabilir.

Kasayı açmaktan korkmayın. Ben 10 yaşındayken DWD RW sürücüsünü yerine takmak için servise götürmüştüm. : ) Bugün neredeyse anakarta olmayan bir özelliği ekleyebilirim gibi geliyor bana.

ABD de bilgisayarlar donanımlarını lise çağındaki çocuklar yaptı. Babalarının garajında RAM, anakart işlemci geliştirdiler.

PSU'dan geliyor olabilir. Bende de geliyor bir sorun teşkil etmez. Parçalar ısındığından geliyor diye biliyorum ben. Gerçekten yanmış olsa kendini belli eder zaten. Yanlışım varsa düzeltin lütfen.
Açabilirsin. Büyük ihtimalle güç kaynağından dolayı.
Bu kokunun PSU dan gelmesi sorun teşkil ediyor mu?

Yüksek ihtimal psu'dan geliyordur. Benim eski bilgisayarımda aynı sıkıntı vardı psu'dan geliyordu aç kasayı güç kaynağını kokla zaten yüksek ihtimal ondan geldiğini görürsün.

PSU'dan geliyor olabilir. Bende de geliyor bir sorun teşkil etmez. Parçalar ısındığından geliyor diye biliyorum ben. Gerçekten yanmış olsa kendini belli eder zaten. Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Bu kokunun PSU dan gelmesi sorun teşkil ediyor mu?
Yanmış olabilir. Yani sistemi yakma olasılığı var. Değişim şart.

Yeni konular

Geri
Yukarı