Bilgisayardan yüksek bir ses geliyor

tamahan

Centipat
Daha fazla  
Bilgasayardan yuksek ses geliyor. Alt+Tab'dayken dusuk oyuna girince neredeyse bir seyler patlayacak gibi ses geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinin vermesi gereken performansi alamiyorum ben
Eğer CPU hesaplamalarını yaptıysa ancak ekran kartı hala önceki işlemeyi bitirmediyse, CPU'nun bir sonraki adım için ekran kartının işlemesini beklemesi gerekir.
İki senaryodan birinin gerçekleşmesi durumunda darboğaz meydana gelir ve performans kayıpları ortaya çıkabilir.
Kontrol etmekte fayda var.
Sisteminizi yazar mısınız.

Eğer CPU hesaplamalarını yaptıysa ancak ekran kartı hala önceki işlemeyi bitirmediyse, CPU'nun bir sonraki adım için ekran kartının işlemesini beklemesi gerekir.
İki senaryodan birinin gerçekleşmesi durumunda darboğaz meydana gelir ve performans kayıpları ortaya çıkabilir.
Kontrol etmekte fayda var.
Sisteminizi yazar mısınız.
Gtx 1050 ti gaming x 4 gb

I5 11400f

H510m-a pro

Kingston 8 gb 3200mhz

Gtx 1050 ti gaming x 4 gb

I5 11400f

H510m-a pro

Kingston 8 gb 3200mhz
Sistem darboğaz yapacak bir sistem değil.
İşlemci ekran kartına göre uçuk ama bu sorun teşkil edebilecek bir durum değil tam tersine iyi bir yatırım olmuş.
Dediğim gibi kasa içi hava sirkülasyonu çok önemli eğer hava akışının iyi olduğunun garantisi varsa sorunu başka sebeplerde arayabiliriz.
Eğer kayıt ya da ekran fotoğrafı atabiliyorsanız 10 dakika sonra oynadığınız oyunun Afterburner ile değerlerini bir paylaşın ona göre yorum yapalım.
Konuyla alakası yok ancak 8 GB RAM de günümüze göre yetersiz kalabiliyor.

Sistem darboğaz yapacak bir sistem değil.
İşlemci ekran kartına göre uçuk ama bu sorun teşkil edebilecek bir durum değil tam tersine iyi bir yatırım olmuş.
Dediğim gibi kasa içi hava sirkülasyonu çok önemli eğer hava akışının iyi olduğunun garantisi varsa sorunu başka sebeplerde arayabiliriz.
Eğer kayıt ya da ekran fotoğrafı atabiliyorsanız 10 dakika sonra oynadığınız oyunun Afterburner ile değerlerini bir paylaşın ona göre yorum yapalım.
Konuyla alakası yok ancak 8 GB RAM de günümüze göre yetersiz kalabiliyor.
Sanirim Yanlişlikla oc ayarlarini kurcalamışım bios sıfırladım performans artışı oldu.
Kasayi yeni aldim guc kaynagi ile birlikte fanlarda dahil , Islemci yeni anakart yeni yani dediginiz gibi oyuna girdigi zaman sesler cogaliyor hizlaniyor fanlar normal bir sey sanirim dedikleri uzere

Sanirim Yanlişlikla oc ayarlarini kurcalamışım bios sıfırladım performans artışı oldu.
Kasayi yeni aldim guc kaynagi ile birlikte fanlarda dahil , Islemci yeni anakart yeni yani dediginiz gibi oyuna girdigi zaman sesler cogaliyor hizlaniyor fanlar normal bir sey sanirim dedikleri uzere
Evet kasa aşırı güçte çalışırken fanların çok hızlı çalışması gayet doğal bir durumdur bizzat ben de yaşıyorum aynı şeyleri. Bu durum bir sorun teşkil etmez.

BIOS ayarlarıyla bilmeden uğraşmak çok zararlı sistemi yeni almışsınız hocam dikkat edin lütfen. Bilgisayarın başına büyük zararlar gelebilirdi.
Sorunu çözdüğümüze göre iyi sosyaller. :)

Geri
Yukarı