Bilgisayarı Acer servisi mi tamir eder Vatan mi?

Daha fazla  
Merhaba, bundan 1 yıl önce Vatan'dan Acer marka bir laptop aldım ve 2 hafta önce şarj söketi bozuldu. Sorum bu laptopu vatanın servisi mi yoksa Acer'in servisinin mi tamir edeceği.

Merhaba, bundan 1 yıl önce Vatan'dan Acer marka bir laptop aldım ve 2 hafta önce şarj söketi bozuldu. Sorum bu laptopu vatanın servisi mi yoksa Acer'in servisinin mi tamir edeceği.
Vatana versen bile Acer 'e gönderir. Sen direk Acer'e ver ama uzun süre alamayabilirsin laptopu Acer 'in servisi biraz kıl.

Vatandan servise vermek mantıklı değil çünkü ana servis üzerinde kayıt açmaları için panel yetkisi veriyor ve hiçbiri servis kaydı açmayı bilmiyor. Müşteri hizmetlerini aradığında cihazın durumunu sorduğunda yanıt alamazsın çünkü kayıt gönderdiğin yer adına açıyorlar(Ad Vatan, Soyad bilgisayar gibi) ve servis numarasını kendi sistemlerinden açarak veriyorlar yani servis numaranın kayıtlı olduğu servis kaydının numarasını veriyorlar. İşin daha can alıcı kısmı cihazın çok basit 1 dakikada çözülecek bir sorunu varsa bile yolluyorlar(20 gün boşuna bekliyorsunuz).

En doğru yol müşteri hizmetleri ile önce çözüm deneyip sonra servis açmanız. Hem servis numarasını veriyorlar hem de ararsanız bilgileriniz ile anında numarasız bulabiliyorlar.

Niye biliyorsun derseniz ana serviste çalıştım ve bir gün servis kayıt formunda Vatan Bilgisayar isim soyisimli bir cihaz geldi. Cihazın problemi cihaz açılmıyor olarak girilmiş. Tuşa bastım ve düşük pil uyarısı çıktı, şarja taktım ve açıldı. Cihazın sahibi çağrı merkezini aramış ve durumu öğrenmek istemiş elinde herhangi bir numara ya da bilgi olmadığı için öğrenememiş, daha sonrasında faturadan seri numarasını bulmuş ve cihazın durumunu sormuş bende not olarak "şarjı bittiği için açılmıyor" yazmıştım. Çağrı merkezinden gelen mailde "müşteri cihazların şarj edilip edilmediğini bilmiyormuş" diye bir mail geldi altında da benim baktığım SN varı :D.

Tabii çalışanlarında bir suçu yok orada cihazı açıp test etmek gibi bir şey yapmaları yanlış ve yasak. İşleri direkt servis kaydı açmak yaptıkları bir hata yok ama kayıtları müşteri adına açsalar daha iyi olacak(çok nadir müşteri adına açılmamış kayıt oluyor).

Vatandan servise vermek mantıklı değil çünkü ana servis üzerinde kayıt açmaları için panel yetkisi veriyor ve hiçbiri servis kaydı açmayı bilmiyor. Müşteri hizmetlerini aradığında cihazın durumunu sorduğunda yanıt alamazsın çünkü kayıt gönderdiğin yer adına açıyorlar(ad vatan, soyad bilgisayar gibi) ve servis numarasını kendi sistemlerinden açarak veriyorlar yani servis numaranın kayıtlı olduğu servis kaydının numarasını veriyorlar. İşin daha can alıcı kısmı cihazın çok basit 1 dakikada çözülecek bir sorunu varsa bile yolluyorlar(20 gün boşuna bekliyorsunuz).

En doğru yol müşteri hizmetleri ile önce çözüm deneyip sonra servis açmanız. Hem servis numarasını veriyorlar hem de ararsanız bilgileriniz ile anında numarasız bulabiliyorlar.

Niye biliyorsun derseniz ana serviste çalıştım ve bir gün servis kayıt formunda Vatan Bilgisayar isim soyisimli bir cihaz geldi. Cihazın problemi cihaz açılmıyor olarak girilmiş. Tuşa bastım ve düşük pil uyarısı çıktı, şarja taktım ve açıldı. Cihazın sahibi çağrı merkezini aramış ve durumu öğrenmek istemiş elinde herhangi bir numara ya da bilgi olmadığı için öğrenememiş, daha sonrasında faturadan seri numarasını bulmuş ve cihazın durumunu sormuş bende not olarak "şarjı bittiği için açılmıyor" yazmıştım. Çağrı merkezinden gelen mailde "müşteri cihazların şarj edilip edilmediğini bilmiyormuş" diye bir mail geldi altında da benim baktığım sn varı :D.

Peki hocam zahmet olmaz ise size bir sorum daha olacak ben PC şarj olmadığı için direkt vatana götürdüm, zaten 1 hafta kargo vesaire gitti e bu hafta da bayram tatili idi Acer servisi arasam 20 günlük iş süresi kısalırmı. Hani mesela 15. günde adamlar PC'yi tamir etti illa orada 5 gün daha durmak zorundamı o 20 iş gününü tamamlamak için, ya da tamir ettikleri için benim ile irtibata geçerler mi?

20 iş günü Max. Verilen gün. 3 günde yaparlarsa misal, hemen geri kargolanır, bekletilmez.

Peki hocam zahmet olmaz ise size bir sorum daha olacak ben PC şarj olmadığı için direkt vatana götürdüm, zaten 1 hafta kargo vesaire gitti e bu hafta da bayram tatili idi Acer servisi arasam 20 günlük iş süresi kısalırmı. Hani mesela 15. günde adamlar PC'yi tamir etti illa orada 5 gün daha durmak zorundamı o 20 iş gününü tamamlamak için, ya da tamir ettikleri için benim ile irtibata geçerler mi?
Firmadan firmaya değişiyor. Biz 20 gün tutuyorduk son 2 gün tekrar test yapıyorduk sonra yolluyorduk.

Yeni konular

Geri
Yukarı