Bilgisayarı açma tuşuna basınca ışıkların yanıp sönmesi ve açılmaması

Meriç Aytaç

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, ben bilgisayarı açmak için basınca ışıklar saliselik yanıp sönüyor ve açılmıyor. Ondan sonra PSU power kablosunu çıkarıp takınca düzeliyor. Eskiden nadir oluyordu ama artık hep oluyor, yardım ederseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Psu kablosunu değiştirebilir misiniz? Masaüstü bilgisayar herhalde bahsettiğiniz monitörün kablosunu takıp deneyin isterseniz sorun çıkartmazsa o zaman sorunun kabloda olduğundan emin olabilirsiniz.. :)

Merhabalar, ben bilgisayarı açmak için basınca ışıklar saliselik yanıp sönüyor ve açılmıyor. Ondan sonra PSU power kablosunu çıkarıp takınca düzeliyor. Eskiden nadir oluyordu ama artık hep oluyor, yardım ederseniz sevinirim.

2 gün önce termal macun değişimi yaptığım sırada, güç kablosunu ankarttan çıkarmak mecburiyetinde kaldım, ve işim bittiğinde tekrar takmayı unutmuşum, sonuç olarak aynı sizin ki gibi bir durumla karşılaşınca, kabloyu tekrar takarak sorunu çözdüm. Demem o dur ki; psu üzerinde kasaya bağlayabileceğiniz fazladan bir güç kablosu vardır, onu kullanmayı deneyin, olmadı kabloların tam oturup oturmadığını ve kasayı normal pozisyonuna getirdiğinizde herhangi bir kablonun yerinden çıkıp çıkmadığını teyit edin. Hemen aklınıza psu değiştirmek gelmesin, kablolarda temassızlık da olabilir, bilgisayarınız sağlığına zarar vermeyecek şekilde çözüm üretebilirsiniz tabii öncelikli olarak sorunu belirlemeniz olacaktır.

Benim psu zaten yeni. Gtx 1060 alınca 650w Corsair psu aldım ve bağlantısını Vatan mağazasında yaptırdım büyük ihtimal 1 kablo tam oturmamış bir kontrol ederim saolun.

Benim psu zaten yeni. Gtx 1060 alınca 650w Corsair psu aldım ve bağlantısını Vatan mağazasında yaptırdım büyük ihtimal 1 kablo tam oturmamış bir kontrol ederim saolun.

Ön yargı olarak algılamayın ama, vatanda yaptırmayın cidden diyorum, eğer biraz bile biliyorsanız kendiniz halledin, kablo yönetimi kasa montajı gibi önemli işleri cidden sallıyorlar bazen.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı