Bilgisayarı başlattığımda bazen ekran gelmiyor

n i s a

Kilopat
RAM
GSkill 2x16GB CL30 6000MHz
SSD veya HDD modeli
MSI SPATIUM M450
Ekran kartı
RTX 4060TI
Anakart
MSI PRO A620M-E
İşlemci
RYZEN 5 7500F
Merhaba. Güç tuşuna basıp PC'yi başlattığımda bazen sorunsuz görüntü geliyor ama bazen de PC açılıyor fakat monitörlere görüntü vermiyor. Ne kadar beklersem bekleyeyim açılmıyor, ancak kasadaki restart tuşuyla yeniden başlatınca düzeliyor. Bu neden olur ve çözümü nedir? Şimdiden teşekkürler.

Sürücülerinizin ve BIOS'un güncelliğini kontrol edin. Sürücüleri eksiksiz kurduğunuzdan emin olun. Bilgisayarınız açıldığında Görev Yöneticisi'ni açıp "başlangıç" sekmesinin ekran görüntüsünü konuya ekleme şansınız var mı? Oradaki "son BIOS zamanı" yazan yerde kaç saniye yazdığına bir bakalım.

Sürücülerinizin ve BIOS'un güncelliğini kontrol edin. Sürücüleri eksiksiz kurduğunuzdan emin olun. Bilgisayarınız açıldığında Görev Yöneticisi'ni açıp "başlangıç" sekmesinin ekran görüntüsünü konuya ekleme şansınız var mı? Oradaki "son BIOS zamanı" yazan yerde kaç saniye yazdığına bir bakalım.

Sürücüleri eksiksiz ve güncel bir şekilde kurdum. BIOS da güncel.

resim_2024-02-07_133351075.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Birkaç sene önce bende de aynı sorun vardı daha sonra hiç görüntü gelmemeye başladı resetlememe rağmen. RAM'leri çıkartıp sarı kısımlarını silgiyle silerek sorunu çözmüştüm. Kesin çözüm olduğundan emin değilim fakat bir türlü çözemezseniz denemekte fayda var.

Birkaç sene önce bende de aynı sorun vardı daha sonra hiç görüntü gelmemeye başladı resetlememe rağmen. RAM'leri çıkartıp sarı kısımlarını silgiyle silerek sorunu çözmüştüm. Kesin çözüm olduğundan emin değilim fakat bir türlü çözemezseniz denemekte fayda var.

Deneyeceğim teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı