Çözüldü Bilgisayarı her başlattığımda CMD açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EnesCemil

Centipat
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Bilgisayarı her başladığımda CMD açılıyor ve görev yöneticisinde başlangıç kısmında CMD gözüküyor bilgisayara daha yeni format attım virüs olma ihtimali çok düşük ama belki yine de vardır diye ve bunun olma sebebini öğrenmek için size sormak istedim.

Çözüm
Hocam merhaba dediğinizi yaptım ve bir de Malwarebytes ile tarama yaptım 4 tehdit buldu karantinaya aldım benim anlamadığım daha yeni format attım ve güvenilir sitelerden yükleme yaptım yine de tehdit bulundu ne ara geldi bu tehditler anlamadım. Doğrusu şimdi CMD açılmıyor bilgisayarda virüs kalıntısı kalmış mıdır artık format atmama gerek yok değil mi?

Sorun virüs değildi ama tarama yapmanız iyi olmuş. Sorun CMD ekraninin başlangıç ta etkin olmasıydı. Tehdit konusuna gelirsek malware tarzı şeyler bir siteyi ziyaret sırasında bile bulaşabilir. Reklam vs. Engelleyici de kullanınız. Kolay gelsin.
Resimdeki yeri devre dışı bırakın. Sistemi yeniden başlatarak deneme yapın. Çözüm olduysa belirtiniz.

Eki Görüntüle 1709956

Hocam merhaba dediğinizi yaptım ve bir de Malwarebytes ile tarama yaptım 4 tehdit buldu karantinaya aldım benim anlamadığım daha yeni format attım ve güvenilir sitelerden yükleme yaptım yine de tehdit bulundu ne ara geldi bu tehditler anlamadım. Doğrusu şimdi CMD açılmıyor bilgisayarda virüs kalıntısı kalmış mıdır artık format atmama gerek yok değil mi?

Sorun virüs değildi ama tarama yapmanız iyi olmuş. Sorun CMD ekraninin başlangıç ta etkin olmasıydı. Tehdit konusuna gelirsek malware tarzı şeyler bir siteyi ziyaret sırasında bile bulaşabilir. Reklam vs. Engelleyici de kullanınız. Kolay gelsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı