Bilgisayarı çalıştırıyoruz ama ekrana görüntü gelmiyor

• Konuyu başlatan Cem Güney Demirel
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 1B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
C

Cem Güney Demirel

Ziyaretçi
Bilgisayarı çalıştırıyoruz ama ekrana görüntü gelmiyor. Sadece açılma anındaki görüntü geçişlerinde ve monitörü kapatıp açınca anlık görüntü geliyor ve gidiyor. Monitörü başka sistemde denedim, farklı kablo ile denedim sonuç aynı. Monitörün işi bitmiş olabilir mi sizce?

Açılma anındaki gelen görüntü;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilgisayar açıkken monitörü kapat/aç yapınca gelen görüntü;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör kaç senelik :D Monitörde ya temassızlık var yada dediğiniz gibi ömrü bitmiş.
Bilgisayarında bir sorun yok gibi görünüyor. Ama yine de tam emin olmak için kendi sisteminde bir başka monitör bağlayıp deneyebilirsin.

Başka sistemde deneyincede aynı sorun devam ediyorsa zaten sorunun monitörde olduğu kesinleşmiş oluyor. Miladını doldurmuş bir monitör. LED bir monitör alabilirsiniz.

Bunun dışında tamir yoluna gitmenizi pek önermem. Zaten tamir için sizden alınacak paranın biraz daha fazlasına 2. el olarak alabiliyorsunuz. İmkanınız var ise LED bir monitör alın.
Yok ise 2.el ucuza bir adet CRT monitör bulabilirsiniz ki önermem. Tamir ettirecekseniz bir televizyoncuya götürebilirsiniz.

2006 yılında almıştım bunu, yeni sistem alınca arkadaşa verdim ama geçen günlerde bu sorun oluşmuş. Aynı monitörün 2. eli 40 50 TL zaten :) tamire de hemen hemen o kadar isterler, hiç gerek yok. Yeni monitör alalım diyecekler büyük ihtimal, sizce şuradakilerden hangisi iyidir? Kullanım olarak ara sıra oyun oynanır, çoğunlukla film izlenir.

Vatan Bilgisayar Monitör

Panel bozulmamış aslında. Tamir edilebilir. Gerçi o monitöre tornavida sokacak adam 50 TL'de aşağı istemez ki zaten sizin dediğiniz hesaba geliyor zaten :) Yeni monitör için yeni konu açın :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı