Bilgisayarı gece açık bırakmak problem çıkartır mı?

Torrent ile indirme yapıyorsan ve gece açık bırakmayı düşünüyorsan ve bir kaç saat içinde yada sen uyanmadan indirme bitecek gibiyse torrent ayarlarında indirme tamamlanınca bilgisayarı kapatma seçeneği var onu da kullanabilirsin. Ufak bir hatırlatma..

Şu ana kadar birçok PC'yi gece açık bıraktım, bir şey olmaz eğer PC şu an sıkıntısız çalışıyorsa.
Elektrik kesintisine yapacak bir şey yok UPS ve jeneratör kullanımı dışında.

2 gün aralıksız indirme yaptığımı bilirim. İnternet kötüydü Shadow of War anca inmişti. Bir şey olmaz.

Elektrik kesilir, indirme yarım kalır. Onun haricinde korumalı bir priz yoksa kesintiden sonra bilgisayarına yüksek voltaj gelir ve donanım parçaları zarar görebilir. Onun dışında pek bir şey olmaz.

Daha verimli bir süreç için denetim masası güç ayarlarından ''güç tasarrufu'' profilini açık bırak ve uyku ayarlarını yapılandırdıktan sonra sistemi istediğin kadar açık bırakabilirsin.

Aynen bu arkadaşın dediği gibi yapıyorum AKN varken 1 ay boyunca gece indirmeler yaptım sorun olmadı. 8 saatte yaklaşık 17 GB iniyordu

Hiç de bir şey olmaz. Sabah 7 8 saat oyun akşam indirme yaparak 4 5 gün geçirdiğim zamanlarda bile sorun yaşamadım :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı