Çözüldü Bilgisayarı güç düğmesinden kapatmak sorun yaratır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

4KREP

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, konu daha önce birkaç kez açılmış fakat herkes ne gerek var normal kapat vs. tarzında cevaplamış. Evde bilgisayar kullanmayı bilen bir tek ben varım film izlerken uyuya kalıyorum, annem de tuştan kapamak zorunda kalıyor. Sabaha kadar açık kalması mı (elektrik faturası ve herhangi bir olumsuz durum riski) yoksa tuştan kapatmak mı zararlı? Benim tahminim herhangi bir zararı olmadığı yönde çünkü kapatılıyor yazıyor, şimdiden teşekkürler :)

Çözüm
Güç düğmesinin işlevini bilgisayarı kapatma olarak ayarlatın. Power tuşuna bir defa basıldığında bilgisayar kapansın ya da hazırda bekletmeye alınsın. Bu şekilde olursa sorun olmaz. Fakat basılı tutarak bilgisayarı zorla kapatmak sistemin işlevini tam yerine getirmeden kapatma olur. Sorunlar başgösterebilir.

1710447447067.png
Güç düğmesinin işlevini bilgisayarı kapatma olarak ayarlatın. Power tuşuna bir defa basıldığında bilgisayar kapansın ya da hazırda bekletmeye alınsın. Bu şekilde olursa sorun olmaz. Fakat basılı tutarak bilgisayarı zorla kapatmak sistemin işlevini tam yerine getirmeden kapatma olur. Sorunlar başgösterebilir.

1710447447067.png

Çözüm
Bilgisayar açık uyuma sorunu ben de var. Arada sırada değil, her gece.
PC yi otomatik kapatmak için komut kısayolları yaptım.
1 saat, 2 saat, 3 saat... sonra PC yi kapat gibi. Onları kullanıyorum iyi oluyor.
Uyumama ihtimaline karşı bir tane de iptal kısayolu var...

Düğmeye bastığımda Windows'un "Kapatılıyor" ekranı çıkıyor. Başlangıçtan kapatmakla aynı işlevi görüyor. Sorun olmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Eki Görüntüle 2141078

Teşekkür ederim hocam

Düğmeye bastığımda Windows'un "Kapatılıyor" ekranı çıkıyor. Başlangıçtan kapatmakla aynı işlevi görüyor. Sorun olmaz.

Teşekkür ederim hocam

Bilgisayar açık uyuma sorunu ben de var. Arada sırada değil, her gece.
PC yi otomatik kapatmak için komut kısayolları yaptım.
1 saat, 2 saat, 3 saat... sonra PC yi kapat gibi. Onları kullanıyorum iyi oluyor.
Uyumama ihtimaline karşı bir tane de iptal kısayolu var...
Teşekkür ederim hocam

Geri
Yukarı