Çözüldü Bilgisayarı güç tuşu ile kapatmanın bir zararı olur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FRAFGILE

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
8 GB
Ekran kartı
AMD Radeon TM Vega 3 Graphics
İşlemci
AMD Ryzen 3250U
Merhaba yarım saat önce sanal makine için ISO dosyalarını indirmeye çalışıyorum fakat inmiyor ve bende sürekli tıklıyorum. Download tuşuna sonra Edge'den çıkıp tekrar girmeye çalıştığımda giremedim. Görev Yöneticisi'ni açtığımda disk kullanımı 100% dü meğer download tuşuna çok fazla bastığım için çok fazla indirme ortamı oluşmuş ve bu nedenden dolayı bilgisayarım aşırı derecede yavaşladı. Patlayacak gibiydi ve bende başlat menüsünden bilgisayarı kapat tuşuna bastım. Fakat kapatılıyor ekranında takılı kalmıştı bu sefer bende güç tuşuna basılı tutup kapattım. Sorun ise şu bilgisayarıma bir şey olmuş olabilir? Olduysa da nasıl düzeltebilirim?

Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Şu anda sorun yoksa bir şey olmamış demektir.
Bugünkü yaptığınız işlem ileride de soruna sebep olmaz.

Tekrar gerekirse gene aynı yolu kullanabilirsiniz.
Donanım değil Windows Boot/Başlangıç sorunu çıkma ihtimali var ama çok düşük ihtimal. Üzerinde düşünmeye ve endişe etmeye gerek yok.
O sirada dosya aktarimi vs. yapmiyorsaniz bir sey olmaz, olursa da sistem dosyalarina degil o aktardiginiz dosyalara olur olan. Diskiniz belki %0.000001 ihtimalle sikintiya dusebilir ancak dandik degilse o da olmaz. Mumkun oldugunca basili tutarak kapatmaktan kacinin ama yine de.

Not: Guncelleme yaparken vs. hicbir sekilde kapatmaya calismayin sistem dosylari zarar gorur.

Merhaba yarım saat önce sanal makine için ISO dosyalarını indirmeye çalışıyorum fakat inmiyor ve bende sürekli tıklıyorum. Download tuşuna sonra Edge'den çıkıp tekrar girmeye çalıştığımda giremedim. Görev Yöneticisi'ni açtığımda disk kullanımı 100% dü meğer download tuşuna çok fazla bastığım için çok fazla indirme ortamı oluşmuş ve bu nedenden dolayı bilgisayarım aşırı derecede yavaşladı. Patlayacak gibiydi ve bende başlat menüsünden bilgisayarı kapat tuşuna bastım. Fakat kapatılıyor ekranında takılı kalmıştı bu sefer bende güç tuşuna basılı tutup kapattım. Sorun ise şu bilgisayarıma bir şey olmuş olabilir? Olduysa da nasıl düzeltebilirim?

Şimdiden herkese teşekkür ederim.
İlk defa yaptığınız için problem oluşması çok düşük bir ihtimaldir. Özellikle de kaliteli ürünler kullanılıyorsa. Bir daha yapmadığınız ve tekrarlamadığınız sürece problem olmaz.

Donanım değil Windows Boot/Başlangıç sorunu çıkma ihtimali var ama çok düşük ihtimal. Üzerinde düşünmeye ve endişe etmeye gerek yok.

Çözüm

Cevaplarınız için teşekkür ederim! İçim rahatladı.

Yeni konular

Geri
Yukarı