Görev Yöneticisi kullanımları yanlış gözüküyor

dincerserkan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar, görev yöneticisinde değerlerime baktığımda fazla bir kullanım gördüm. Ayrıca yüzdeliğe göre benim RAM'im 4 gözüküyor (toplayınca) ama kullanılan 8 gözüküyor. Benim RAM'im 8, ayrıca GPU'da oynamalar çok yüksek. Bir anda 30 sonra 70 80 oluyor, dalgalanma çok yüksek. Çözebilen veya sorunu bizzat yaşayan detay verirse sevinirim.

Dosya Ekleri

• 1714332167682.png
    1714332167682.png
    124,3 KB · Görüntüleme: 16
  • 1714332185513.png
    1714332185513.png
    59,3 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleyen: Moderatör:
Gayet normal, Opera 3 GB RAM kullanıyor.

Görev Yöneticisi göstermez ama rammap indirirsen o 4 GB'ın önbelleğe alındığını görebilirsin.

Gayet normal, Opera 3 GB RAM kullanıyor.

Görev Yöneticisi göstermez ama rammap indirirsen o 4 GB'ın önbelleğe alındığını görebilirsin.

Ama bana normal gelmedi şimdi benim anlamadığım nokta sonuçta bu bir tarayıcı ve belleğin hepsini kaplaması saçma önbellek kısmını anlamadım ama normalde dolu değil mi yani bu arada GPU değeri dalgalanması neden ve oranlar sizce yüksek mi?

Opera GX'te hangi sekmeleri açıyorsunuz, kaç sekme açıyorsunuz, kaç eklenti kullanıyorsunuz?

Bunların hepsi RAM kullanımını etkiler.

GPU dalgalanması olayında da ekran kartınız ne ve hangi uygulama kullanıyor gözüküyor?

Bellek yönetimi olayı, karmaşıktır teknik bilgi gerektirir ama sizdeki bu kullanımın normal olduğunu söyleyebilirim.

O bölge private adress olarak geçiyor ama.

Opera GX'te hangi sekmeleri açıyorsunuz, kaç sekme açıyorsunuz, kaç eklenti kullanıyorsunuz?

Bunların hepsi RAM kullanımını etkiler.

GPU dalgalanması olayında da ekran kartınız ne ve hangi uygulama kullanıyor gözüküyor?

Bellek yönetimi olayı, karmaşıktır teknik bilgi gerektirir ama sizdeki bu kullanımın normal olduğunu söyleyebilirim.

O bölge private adress olarak geçiyor ama.

Onu azaltamaz mıyız önbellek kısmını hangi uygulama veya durumlar etkiler?
Ekran kartım RX 5500XT Opera kullanıyor gözüküyor.

Geri
Yukarı