Çözüldü Bilgisayarı hiç kapatmamak sorun yaratır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hKimera

Kilopat
Sosyal Tayfı
Makaleler
3
Yer
Fitzroy, Victoria 3065
Böyle bir konu bulamadım. Ben sorayım. İlk defa masaüstü bilgisayar sahibi oldum. Fakat laptopdaki gibi hiç kapatmadan kullanmam mümkün mü? Sisteme zararı olur mu sürekli açık kalmanın? Kullanmadığımda uyku moduna alacağım elbette.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Şu anda kullandığım laptop en son 3 ay önce kapandı. Ve sürekli prizde. Bundan yola çıkarsak ayda kaç TL fazla gelir fatura.

Laptopun kullandığı Watt değerlerini yazıp faturanızdaki Watt değerleri ile doğru orantı uygulayarak kaba taslak bir sonuç elde edebilirsiniz.

Teknik olarak PC'nin kapanmamasının ne sisteme bir zararı vardır ne de başka bir şeye. Sadece ısı değerleri artmasının çok çok çok ufak fark edilmeyecek bir etkisi olur.
Hocam benim bilgisayarım 5 saat falan açık kalınca oyunlarda FPS düşüşü oluyor. Bir kapa aç yapınca düzeliyor. Belki sizin bilgisayarınızda olmaz, bilemem.

Şuanda kullandığım laptop en son 3 ay önce kapandı. Ve sürekli prizde. Bundan yola çıkarsak ayda kaç tl fazla gelir fatura.

Sigortayı kapat mutfak falan için, sadece bir odaya bağlı olan sigorta açık kalsın ve sadece bilgisayarı çalıştır. Sayaçtan takip et ne kadar harcıyor, sonra çarpıp bölersin bulursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı