Bilgisayarı güç düğmesinden kapattıktan sonra açılmıyor

Orkun12

Hectopat
Daha fazla  
Bugün bilgisayari 4/5 defa güç düğmesine basılı tutarak kapattim açtım. 5/6 saat sonra eve geldiğimde yani şu an bilgisayar açılmıyor. Monitöre görüntü gelmiyor normalde mausun ışıkları da yanıyordu fakat şu an oda yanmıyor. Kasa çalışıyor fanlar dönüyor RGB'ler yanıyor anakartın birkaç ışığı var onlarda yanıyor fakat görüntü gelmiyor. Sizce sorun nedir anakart bozulmuş olabilir mi?

Bugün bilgisayari 4/5 defa güç düğmesine basılı tutarak kapattim açtım. 5/6 saat sonra eve geldiğimde yani şu an bilgisayar açılmıyor. Monitöre görüntü gelmiyor normalde mausun ışıkları da yanıyordu fakat şu an oda yanmıyor. Kasa çalışıyor fanlar dönüyor RGB'ler yanıyor anakartın birkaç ışığı var onlarda yanıyor fakat görüntü gelmiyor. Sizce sorun nedir anakart bozulmuş olabilir mi?
Çok bilgili değilim fakat anakartta ışığın yanması problem olduğunu göstermez mi? Fotosunu atabilir misin ışığın yandığı kısımları.

RAM'leri çıkar tak yap tekrar dene olmazsa PC kapalıyken jumper pinlerine parmağınla veya tornavidayla dokunarak BIOS'u sıfırla.

RAM'leri çıkarıp tak işlemcinin dahili ekran kartı varsa onboarddan görüntü almayı dene.

Çok bilgili değilim fakat anakartta ışığın yanması problem olduğunu göstermez mi? Fotosunu atabilir misin ışığın yandığı kısımları.
bu ışıklar hep yanıyordu ya

Yazdıklarınızı deniyorum geri dönüş yapıcam

Evet 2200g işlemcim var o sekildede denedim görüntü gelmedi

Dosya Ekleri

• IMG_20220618_003829.jpg
    IMG_20220618_003829.jpg
    203,1 KB · Görüntüleme: 53
Sanmıyorum ya powerden aç kapa yaptim 4/5 kez, klavye ve farenin ışıkları yanmıyor anakarta bağlı sonuçta muhtemelen anakart elden gitti

Geri
Yukarı