Çözüldü Bilgisayarı kısayol ile kapatmak mümkün mü?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Sapphire RX 6650 XT 8Gb Gaming Nitro OC+ // i5 11400F (Stok fan) // Msı B560M Pro-E // Kıoxıa Excerıa G2 (1TB) // GF SERIES GF600 // Msı Vampiric 100R // Lenovo D24-20 // SteelSeries Prime // Xrades 80x30 MaousePad // Windows 11 Pro
Arkadaşlar eskiden bazı okullarda kullanılan kısayol ile kapatma işlemi normal bilgisayarlar için nasıl yapılıyor?

Çözüm
Hocam onu biliyorum fakat kısayol ile kapatmak çok hoşuma gidiyor. Ve aniden sistemi kapatmam gerekiyor çoğu zamanlar.

Hocam masaüstünde boş bir yere sağ tıklayıp yeni butonuna gelip yeni kısayol oluştur'a basın, daha sonra ise shutdown /s /t 0 yazın ve kısayola istediğiniz adı verin. Sonra sağ tıklayıp simgelerden istediğiniz simgeyi seçin ve uygulayın.

Hocam onu biliyorum fakat kısayol ile kapatmak çok hoşuma gidiyor. Ve aniden sistemi kapatmam gerekiyor çoğu zamanlar.

Katılıyorum hocam size alt+F4 tuşundan kapatmayı biliyorum fakat tuş ile kapatmak çok hoşuma gidiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
sanırım çözümü buldum bu videoda yapılanlar doğru mu?

Ben yazana kadar bulmuşsunuz bile :)
Google>Youtube>"shortcut pc shutdown" veya "kısayol ile pc kapatma"> ilk video'ya basmak.... cidden...

Google>youtube>"shortcut PC shutdown" veya "kısayol ile PC kapatma"> ilk Video'ya basmak... Cidden...

Dostum YouTube ile uğraşmamak istiyorum o yüzden buraya yazdım biliyorsan yardımcı olur musun ben de biliyorum YouTube üzerinden öğrenmeyi.

Dostum YouTube ile uğraşmamak istiyorum o yüzden buraya yazdım biliyorsan yardımcı olur musun ben de biliyorum YouTube üzerinden öğrenmeyi.
Konuyu açtığından beri 2 saat geçmiş ve cevaba ulaşamamışsın, verimli bir yöntem değil bu gibi basit sorunsallarda forum kullanmak. Forumlar bu gibi basit şeyler için değiller fikrimce. Konu açıp açmama özgürlüğü yine kullanıcıda ama bu tür konular forumu kirletiyor.

Konuyu açtığından beri 2 saat geçmiş ve cevaba ulaşamamışsın, verimli bir yöntem değil bu gibi basit sorunsallarda forum kullanmak. Forumlar bu gibi basit şeyler için değiller fikrimce. Konu açıp açmama özgürlüğü yine kullanıcıda ama bu tür konular forumu kirletiyor.

Bir sorun ile karşılaştım ve bu soru hakkında bir cevaba ulaşmaya çalıştım bu tür konuların forumu falan kirlettiği yok hocam.

Arkadaşlar eskiden bazı okullarda kullanılan kısayol ile kapatma işlemi normal bilgisayarlar için nasıl yapılıyor?

Hocam ChatGPT'ye de sorabilirsiniz bu tarz basit soruları. Alt+F4 ardından Enter'a basarak kapatabilirsiniz masaüstündeyken. Alt+F4 açık bir pencere varsa o seçiliyken onu da kapatabilir.

Google>Youtube>"shortcut PC shutdown" veya "kısayol ile PC kapatma"> ilk Video'ya basmak... Cidden...

Hocam lütfen madem o kadar kolaysa izleyin ve yazın. Biraz düşünüp tartmadan cevapla tuşuna lütfen basmayın. Tüm uygulamalar kapalıyken Alt+F4'e basıp sonra Enter'a basarsanız olacaktır.

Hocam ChatGPT'ye de sorabilirsiniz bu tarz basit soruları. Alt+F4 ardından Enter'a basarak kapatabilirsiniz masaüstündeyken. Alt+F4 açık bir pencere varsa o seçiliyken onu da kapatabilir.

Hocam lütfen madem o kadar kolaysa izleyin ve yazın. Biraz düşünüp tartmadan cevapla tuşuna lütfen basmayın. Tüm uygulamalar kapalıyken alt+F4'e basıp sonra Enter'a basarsanız olacaktır.

Katılıyorum hocam size alt+F4 tuşundan kapatmayı biliyorum fakat tuş ile kapatmak çok hoşuma gidiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam masaüstünde boş bir yere sağ tıklayıp yeni butonuna gelip yeni kısayol oluştur'a basın, daha sonra ise shutdown /s /t 0 yazın ve kısayola istediğiniz adı verin. Sonra sağ tıklayıp simgelerden istediğiniz simgeyi seçin ve uygulayın.

Çözüm

Teşekkürler hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı