Bilgisayarı şarjda 8 saat açık tutmak sorun yaratır mı?

emregece

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, iyi akşamlar. Epic Games'den GTA V indiriyorum. Bilgisayar şarjda 8 saat açık kalacak (laptop).
Bu bilgisayar için bir sorun yaratır mı? Bilgisayara zarar verir mi?

Merhaba, iyi akşamlar. Epic Games'den GTA V indiriyorum. Bilgisayar şarjda 8 saat açık kalacak (laptop).
Bu bilgisayar için bir sorun yaratır mı? Bilgisayara zarar verir mi?
Hayır. Zaten sabahtan akşama kadar kullandığınız olmuştur bilgisayarı o zaman acaba bir şey olur mu diyor musunuz? Bir sıkıntı olmaz fakat indikten sonra yeniden başlatın bilgisayarı.

H
Zarar vermez, batarya açısından sıkıntı olur sadece uzun vadede. Şarj kısıtlama varsa 60'a 80e vs kısıtlayip bırakın.
Hayır bataryaya şarjı full ise bir şey olmaz ki? Çünkü prizden alacak gücü. En sağlıklısı zaten şarjı bir kere fulleyip ardından ondan sonra hep prizden güç alarak kullanmak. (Benim deneyimime göre)

Hayır. Zaten sabahtan akşama kadar kullandığınız olmuştur bilgisayarı o zaman acaba bir şey olur mu diyor musunuz? Bir sıkıntı olmaz fakat indikten sonra yeniden başlatın bilgisayarı.
haklısınız hocam birde bir şeyi sormak istiyorum ethernet kablosunu baglayıp ındırsem daha hızlı mı ıner acaba ?

Bir şey olmaz. Eğer sürekli şarja takılı kullanıyorsanız biostan pili devre dışı bırakabilirsiniz. Masaüstü pc gibi çalışır.

haklısınız hocam birde bir şeyi sormak istiyorum ethernet kablosunu baglayıp ındırsem daha hızlı mı ıner acaba ?
Hocam akşam görmedim erken uyuduğum için şimdi yazıyorum ama yine de söyleyeyim: değişmekle beraber çoğunlukla kablo ile bağlantıda hız artar. Yani umarım kablo bağlamışsınızdır daha hızlı iner.

Yeni konular

Geri
Yukarı