Bilgisayarı satıp iPad almak mantıklı mı?

Ben üniversite öğrencisiyim, laptopum var ama taşımak çok zahmetli. Yakın zamanda kendime klavye eklenen tarzda bir tablet almayı düşünüyorum. Fare imlecini oynatmak için ekranı kullanmak, touchpadi kullanmaktan daha kullanışlı bana göre ya da çantamda ekstra bir fare taşımaktan. Çok daha az yer kaplıyor ve kullanımı çok basit. Açılmasını beklemiyorsun, powerbank kullanma şansın var, kamera ve mikrofonu daha işlevsel, Bluetooth var. Bazı laptoplarda yok benimkinde olmadığı gibi. Oyun oynamayacaksanız laptopun tek artı yönü daha büyük bir ekrana sahip olması.

Böyle katlanılabilir laptoplar oluyor genellikle onlarda işini görebilir aslında 🤔

Bunları yapabilirsiniz. Ben iPad Pro kullanarak okuldan mezun oldum, canlı ders verdim. :)

Dönüştürücüler iş görebilir.

Yani USB ile veri aktarma dediğim mesela IPad'ta Word üzerinden bir iş yaptım onu USB belleğe aktarabilirim değil mi?

Masaüstü bilgisayarımda var zaten laptop kullanmadığım için böyle bir şey yapmak istiyorum.
Böyle katlanılabilir laptoplar oluyor genellikle onlarda işini görebilir aslında 🤔

Maalesef laptop istemiyorum MacBook isterdim 10.000TL gözden çıkarmak lazım paramı şu an için pek harcamak istemiyorum.

Yani USB ile veri aktarma dediğim mesela IPad'ta Word üzerinden bir iş yaptım onu USB belleğe aktarabilirim değil mi?

Masaüstü bilgisayarımda var zaten laptop kullanmadığım için böyle bir şey yapmak istiyorum.
Dönüştürücü bir ek kablo ile yapılabiliyor diye biliyorum.

Seni özgür bırakan sistemler her zaman daha iyidir. Ben laptopun tablete göre daha kullanışlı olduğunu düşünüyorum bu yüzden.
Ama günlük kullanıcıysan, not alayım, sosyalde takılayım vs. diyorsan yani tableti tablet yapan kullanımı yapıyorsan tablet daha pratik olacaktır. Bunun dışında dediğim gibi laptopta daha özgürsün.

Kanki bilgisayar daha mantikli.

Ben bilgisayar laptop olarak hiç sevmiyorum laptop alacaksan böyle çok üst seviye alman lazım bu zamanda yoksa 3-4 yıl sonra ömrü bitiyor ben seneler önce güçlü bir bilgisayar aldım 7.yılında şu an. Ve kullanmıyorum.(masaüstü çok daha güçlü ondan bir de ekran kalitesi hız olunca. :))

Seni özgür bırakan sistemler her zaman daha iyidir. Ben laptopun tablete göre daha kullanışlı olduğunu düşünüyorum bu yüzden.
Ama günlük kullanıcıysan, not alayım, sosyalde takılayım vs. diyorsan yani tableti tablet yapan kullanımı yapıyorsan tablet daha pratik olacaktır. Bunun dışında dediğim gibi laptopta daha özgürsün.

Ya zaten 1 masaüstü 2 laptop var 1 laptopu satıp yerine iPad alayım diyorum. Evde kullanılan bir şey bilgisayar gibi iş görür mü? Onu soruyorum

Ben bilgisayar laptop olarak hiç sevmiyorum laptop alacaksan böyle çok üst seviye alman lazım bu zamanda yoksa 3-4 yıl sonra ömrü bitiyor ben seneler önce güçlü bir bilgisayar aldım 7.yılında şu an. Ve kullanmıyorum.
Ryzenin yeni nesil U serili islemcileri cok iyi ve genel olarak;

Cok ince, cok hafif, cok performansli ve uzun pil omrune sahip oluyorlar.
İcindeki fena olmayan GPU ile bir cok oyun da oynayabiliyorsun.

Maalesef laptop istemiyorum MacBook isterdim 10.000TL gözden çıkarmak lazım paramı şu an için pek harcamak istemiyorum.
Evet, aktarma bağlantıyı hallettiğiniz sürece mevcutmuş. Ben hiç aktarmayı denemedim. Flash bellek kullanmıyordum.
Ekran Resmi 2021-10-30 23.05.27.png

Geri
Yukarı