Bilgisayarı satıp iPhone 13 Pro Max almak mantıklı mı?

Evet, baktım ona 14 daha kötü bir görüntüye sahip gibi geldi bana. Sizce?

Yani genellikle fotoğraf çeken birisi değilim, fotoğraf açısından pek bir fark var mı? Almışken iyisini almak her zaman daha iyidir bence.

Hocam ön kamera ile çok selfie çekiyorsan 14 Pro'ya da 14 Pro Max al. 13 Pro Max ön kamerası iyi ama 14 Pro ön kamerası çok iyi. Arka kamerada gündüz ikisi ile 12MP çektiğin zaman bir fark yok ama RAW çektiğin zaman 13 Pro Max 12MP çekerken 14 Pro 48MP RAW çekebiliyor. Büyük megapiksel uzaktaki detayları daha net görmeni sağlar. Videoda hareket halinde iken yapılan çekimlerde 13 Pro Max hafif titrerken 14 Pro hiçbir titreme olmadan stabil çekebiliyor. Gece çekimlerinde büyük sensörden dolayı 14 Pro daha fazla ışık alıp daha iyi fotoğraf çekebiliyor. 14 Pro da Android'lerde yıllardır yer alan always on display (her zaman açık ekran) özelliği geldi. Bu özellik aktif olduğunda bir miktar pil tüketiyor.

Hocam ön kamera ile çok selfie çekiyorsan 14 Pro'ya da 14 Pro Max al. 13 Pro Max ön kamerası iyi ama 14 Pro ön kamerası çok iyi. Arka kamerada gündüz ikisi ile 12MP çektiğin zaman bir fark yok ama RAW çektiğin zaman 13 Pro Max 12MP çekerken 14 Pro 48MP RAW çekebiliyor. Büyük megapiksel uzaktaki detayları daha net görmeni sağlar. Videoda hareket halinde iken yapılan çekimlerde 13 Pro Max hafif titrerken 14 Pro hiçbir titreme olmadan stabil çekebiliyor. Gece çekimlerinde büyük sensörden dolayı 14 Pro daha fazla ışık alıp daha iyi fotoğraf çekebiliyor. 14 Pro da Android'lerde yıllardır yer alan always on display (her zaman açık ekran) özelliği geldi. Bu özellik aktif olduğunda bir miktar pil tüketiyor.
Yani şu an 13 almam daha mantıklı değil mi?

Hmm, tamam. Letgo gibi uygulamalar üzerinde daha ucuz gerçekten oralardan almak ne kadar mantıklı olur?

Mantıksız garantisi olmayabilir hiç oralara girmemekte fayda var. Eğer 14 alacaksanız Apple sitesinden alın zaten piyasa fiyatıyla aynı Apple sitesi ama eğer 13 alacaksanız buradan sorun.

Yani şu an 13 almam daha mantıklı değil mi?

Hocam uzun süre telefon değiştirmek istemiyorsanız 14 alın 13 ile de uzun süre değiştirmezsiniz ama 14 ile daha da uzun süre değiştirmezsiniz.

Kararımı vermeye çalışıyorum şu anda 13 ve 14 arasın da.

Hocam şu an çok mantıksız bir şeye karar vermeye çalışıyorsunuz bütçe sıkıntım yok dediniz o zaman 14 alın yani burada karar verilecek bir şey yok 14 her türlü daha iyi.

14 Pro ve 13 Pro Max arasında kaldım. Bilgisayarı satmaya kesin karar verdim çünkü eğitim hayatıma da kötü etkisi oluyor zaten yanda duran bir laptop var.

Hocam 14 Pro daha güzel duruyor şahsen ve daha iyi çoğu anlamda (dynamic island,herzaman açık ekran,daha iyi kamera,daha iyi işlemci,daha iyi ekran değerleri,daha modern ve güncellik)
Birçok artısı var 13'e göre.
Şuraya da ikisinin karşılaştırmasını bırakıyorum.

Son düzenleme:
Hocam uzun süre telefon değiştirmek istemiyorsanız 14 alın 13 ile de uzun süre değiştirmezsiniz ama 14 ile daha da uzun süre değiştirmezsiniz.

Hocam şu an çok mantıksız bir şeye karar vermeye çalışıyorsunuz bütçe sıkıntım yok dediniz o zaman 14 alın yani burada karar verilecek bir şey yok 14 her türlü daha iyi.
Evet haklısınız.

48MP RAW, gece çekimi, aksiyon modu, daha iyi ön kamera, güneşli ortamda 2000NIT ve her zaman açık ekran bu özellikler senin için çok mu gerekli? Eğer gerekli ise 14 Pro değilse 13 Pro Max al.
14'e karar verdim, fotoğraf çektiğim için.

14 Pro önersen neysede 14 önermek nedir ya. 14 ile 14 Plus satış konusunda Apple'ı hayal kırıklığına uğrattı. Kimsenin yüzüne bakmadığı cihazı adama öneriyorsun.

Geri
Yukarı