Bilgisayarı Süpürge ile Temizlemek

TeomanAksoy

Hectopat
Daha fazla  
Kompresör sahibi değilim ve bilgisayarımı temizlemem gerekiyor. Tozlar çıksın diye nazik bir şekilde uzaktan elektrikli süpürge tutmayı düşünüyorum. Yapmalı mıyım, parçalar açısından tehlikeli midir ve nelere dikkat etmem gerekir?

(Üfleme modunda kullanmayacağım)

Ben sürekli kullanırım bir sorun yaşamadım fakat dikkatli olmak gerekiyor. Kuvvetli çekiş gücündeki süpürgeyi direk üstünde devre elemanları olan anakarta ya da ekran kartına tutmak biraz sıkıntılıdır. Fanları ve kasa içini temizlerken gönül rahatlığıyla kullanın ama anakart ve ekran kartı PCB'sinde kuru ve yumuşak bir diş fırçası kullanabilirsiniz. Fazla bastırmadan tozunu alabilirsiniz.

Bu öğlen temizledim ve tozlar yapıştığından dolayı elektrik süpürgesi çekemedi bazılarını maalesef. Bu yüzden fanları söküp mendille silmek zorunda kaldım.

İşlemci fanım intelin stok fanı. Çıkarıp takmak çok kolay olsa da benim fanımda bu gerçekten sıkıntılı. Başta tüm vidalarını tutturamadım bir türlü ve ''Sonuçta her türlü işlemciye üflemiyor mu? Orada asılı kalsın yeter. '' diyerek 1-2 tanesini takıp saldım. Bilgisayarı açtım ve işlemci derecesi iki kere 100 dereceyi gördü ve akabinde bilgisayar kendini kapattı.

İşlemci fanını tam olarak takınca çok şükür normale döndü. Herhangi bir hata vesaire yok, her şey güzel bir şekilde işliyor.

Öneriler için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı