Bilgisayarı tüplü tv'ye bağlamak

yozlasdas

Kilopat
Yer
Gebze, Kocaeli, Turkey
Daha fazla  
Meslek
Kimyacı olmaya çalışıyor.
Odamda oldukça eski ve büyük bir beko marka tüplü televizyon var. Ben bununla sadece dvd ile film izliyorum. Ama ona bakıpta oyun oynadığımı hayal edince bilgisayarı ona bağlamak aklıma geldi. Arkasında sadece uydu girişi ve scart girişi var.

Dvı to scart
Vga to scart
Hdmı to scart Kablo lazım.

İnternette araştırdım resimleri var satan var ama bir yabancı sitede de çevirmeye çalıştığım kadarıyla böyle bir kablo oladığını ancak dönüştürücü ile mevcut olduğu yazıyordu. Acaba böyle bir kablo varmı yoksa nasıl bağlayabilirim ?

Vallahi bizim okulda çok ilginç 3 VGA'nın aynı anda takıldığı çevirici gibi bir kutu var. VGA'lardan biri monitöre diğeri projeksiyona bağlı ama herhangi bir laptobu ikinci kabloyu çıkarıp taktığımızda görüntü hem proeksiyona hem de monitöre geliyordu(laptoptaki görüntü). Onun gibi bir cihaz şimdi marka/model aklımda değil ama yarın bakıp sana söylicem belki satan bi yer bulabilirsin.

Bu işi biraz daha araştırdım. Sana lazım olan şey VGA to Component dönüştürücü. Bu kablo ile VGA dan aldiğin sinyali sari beyaz kirmizi girise takabilirsin. Bu konudanda tam emin olmamakla beraber tam tersini yapan Xbox aksesuarlari var. Genelde bu aksesuari Xbox ini monitore bağlamak isteyenler kullanıyor. Sen genede biraz daha bak ama yapacagin sey cok sacma olur.:D

Bu sitede Laptop ve LCD TV

onların tam tersi için yapıldığını ve çalışmayacağını söylüyor.

Good VGA to Component adapter? - AVS Forum

Burada ise herşeyin cevabı var ama ingilizce. Google çeviride bazılarını çeviriyor bazıları ise hiç bir anlam çıkmıyor.

Sayfadaki #9.cevabı cevirebilenler açıklarsa iyi olur.

Birisi böyle birşeyin anca VGA to Component Transcoder ile olduğunu,

Biriside ekran kartında ..... varsa olabilir diyiyor. Yani çalısadabilir diyiyor.

Şöyle bir scart vardı.
scart2.jpg

S-video kablo aldım. 6770 i söktüm x1050'yi taktım. Arkasında Svideo girişi var. Monitörü vga 'ya tv'yi s-video ile bağladım ve açıldı.
Sonra 1080p film açtım kastı. 720p açtım ondada bir donukluk var. Birde 2 sini ayrı ayrı görüyor yani birleştiremiyorum. Yani tek monitör gibi görse normal ekranda açtığım klasörü yan tarafa çektiğimde tv'ye geçmesi lazım.

5svxh.jpg

Tv'yi renkli yaptığımda bu durum ortaya çıkıyor.
5svy0.jpg

Siyah beyazkende adı üstünde siyah beyaz nabayım öyle tv'yi. :D
5svyv.jpg

Sonra 6770'i geri taktım driver'i var ama yok gibi görüyor yarım saat bunla uraştım. Yani bir işime yaramadı boş işler. :)-
Ayrıca 6770 den x1050 ye geçince aradaki farkı hemen anlıyorsun. :)

Ps3 'ün scart kablosundan alıcaksın. Diğer kablolar görüntüyü 240p bile vermez. Ben denemiştim. İade etmiştim. Görüntü alamazsın bile. Ps3 kablosu HDMI - Scart olarak dönüşüyor. Kolay bulursun. HDMI ıda ekran kartına varsa laptopun hdmı a takıcaksın. Böylece sesde alabilirsin.
ps3-scart-cable.jpg

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı