Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra ölü piksel düzeldi

2020 yılında Samsung 24" 75Hz bir monitöre sahiptim ve bir süre sonra tam orta kısımdan aşağıya kadar uzanan bir cizgi çıktı. 1 hafta sonra kendiliğinden düzeldi. Samsung monitörlerden uzak durmam için bir sebep olabilir.

Ölü piksel bug'ı olmuştur. Tamamen yazılımsal.

2020 yılında Samsung 24" 75Hz bir monitöre sahiptim ve bir süre sonra tam orta kısımdan aşağıya kadar uzanan bir cizgi çıktı. 1 hafta sonra kendiliğinden düzeldi. Samsung monitörlerden uzak durmam için bir sebep olabilir.
Samsung monitör iyidir.

Söylüyorum nasıl geçtiğini: ölü piksel testine başlamadan önce ekran iyi bir şekilde temizlenir. Genellikle temizleseniz bile havada bulunan toz zerreciklerinin tekrar ekrana yapışma olasılığı yüksektir. Tozu ölü piksel sandınız ve test ettiniz. Test sırasında titizlikle incelemek için monitöre bir cm mesafe ile yaklaştınız ve alıp verdiğiniz nefesin de etkisiyle toz oradan uçtu ve siz de geçti sandınız. Sherlock Ömer iş başında... :D

Söylüyorum nasıl geçtiğini: Ölü piksel testine başlamadan önce ekran iyi bir şekilde temizlenir. Genellikle temizleseniz bile havada bulunan toz zerreciklerinin tekrar ekrana yapışma olasılığı yüksektir. Tozu ölü piksel sandınız ve test ettiniz. Test sırasında titizlikle incelemek için monitöre bir CM mesafe ile yaklaştınız ve alıp verdiğiniz nefesin de etkisiyle toz oradan uçtu ve siz de geçti sandınız. Sherlock Ömer iş başında... :D

Direk elimle daldım hiçbir şey değişmedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı