AOC 24G2U Ölü Piksel

egeclp

Decapat
Monitör
AOC 24G2U
Herkese merhaba.

Amazon'dan AOC 24G2U monitörunu aldım. Beyazda kırmızı, kırmızıda beyaz, yeşilde siyah, mavide yeşil, siyahta yeşil renkte gözüken 1 adet ölü pixel mevcut. Sıkışmış mı yoksa ölü mü tam anlayamadım. Ne yapmalıyım? İlkinde de mavi renkte ölü pixel mevcuttu. Değişim istedim, Amazon sağ olsun fazla uğraştırmıyor, bunda da aynı şekilde değiştirmeye korkuyorum yine çıkacak diye. İade mi etsem? Jscreenfix'i denedim, pek bir sonuç alamadım. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba.

Amazon'dan AOC 24G2U monitörunu aldım. Beyazda kırmızı, kırmızıda beyaz, yeşilde siyah, mavide yeşil, siyahta yeşil renkte gözüken 1 adet ölü pixel mevcut. Sıkışmış mı yoksa ölü mü tam anlayamadım. Ne yapmalıyım? İlkinde de mavi renkte ölü pixel mevcuttu. Değişim istedim, Amazon sağ olsun fazla uğraştırmıyor, bunda da aynı şekilde değiştirmeye korkuyorum yine çıkacak diye. İade mi etsem? Jscreenfix'i denedim, pek bir sonuç alamadım. Teşekkürler.
Değişim iste tekrar çıkarsa tekrar hakkın varsa bir daha değişim istersin. Duruma göre iade edersin. Tekrar çıkar mı diye ölü piksel ile kullanmak mantıksız olur.

Anlattığınız şey sıkışmış piksel gibi duruyor. Bazen hafifçe parmak ucu/tırnakla bastırınca düzelebiliyor ama risk almak istemezseniz iade edebilirsiniz. Yeni gelecek olanda da çıkma ihtimali var. Neyse ki Amazon'dan almışsınız.

Bence tekrar değişimini iste. Aynı monitörü kullanıyorum ilk verdiklerinde bir pikselde sorun vardı değişimini istedim, yeni geleni hala sorunsuz kullanıyorum.

Amazon'u bu yüzden seviyorum işte. Adamlar müşteriyle ilgileniyor. Hiç uğraştırmıyorlar. Bende de AOC G2460PF vardı. Piksel hatası oluşmuştu. Vatan'dan almıştım. Adamlar sorunlu monitörü sorunsuz diye yutturmaya çalışıp elimize vermişlerdi. THH aracılığıyla paramı söke söke almıştım.

Her monitörde bu tarz riskler mevcut. Aynı monitörde şansınızı bir daha deneyin. Eğer olmazsa iade edersiniz. Teknoloji şans işi maalesef.

Amazon'u bu yüzden seviyorum işte. Adamlar müşteriyle ilgileniyor. Hiç uğraştırmıyorlar. Bende de AOC G2460PF vardı. Piksel hatası oluşmuştu. Vatan'dan almıştım. Adamlar sorunlu monitörü sorunsuz diye yutturmaya çalışıp elimize vermişlerdi. THH aracılığıyla paramı söke söke almıştım.

Her monitörde bu tarz riskler mevcut. Aynı monitörde şansınızı bir daha deneyin. Eğer olmazsa iade edersiniz. Teknoloji şans işi maalesef.
Vatan bu konuda pek ölü seven bir firma. Müşteriye özellikle ölü pixel sorunlu monitörleri saplamayı sever, sonrasında uğraş dur. Benzer sorunu yaşayan varsa derhal THH ile iletişime geçsin.

Amazon Sadece tek seferlik değişim yapıyormuş. Şimdikini değiştirmeyip direkt iade aldılar 2500 TL ye aynı özellikler de başka bir monitör nasıl bulacağım bilmiyorum zaten zar zor para ayırabilmiştim. Öneriniz var ise yardımcı olursanız sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı