Çözüldü Bilgisayarım 13 gündür açıkmış

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

supprime

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba ben bilgisayarımı kapatıyorum ya da kapattım olarak biliyorum fakat görev yöneticisinde 13 gündür açık olduğu yazıyor benim mi yanlışım var yoksa bir sıkıntı mı var?

1667718961359.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bilgisayar kapandığında tamamen kapanmaz, soft-shutdown gibi bir şey O, Fast Boot'a hazır olması için öyle oluyor, PC'yi normal şekilde de kapatıp açtığın zaman oradaki sayaç sıfırlanmıyor.
Eğer yeniden başlatırsan sistemi orası sıfırlanır.
Herhangi bir sorun yok, o sayaca takılma.
Bilgisayar kapandığında tamamen kapanmaz, soft-shutdown gibi bir şey O, Fast Boot'a hazır olması için öyle oluyor, PC'yi normal şekilde de kapatıp açtığın zaman oradaki sayaç sıfırlanmıyor.
Eğer yeniden başlatırsan sistemi orası sıfırlanır.
Herhangi bir sorun yok, o sayaca takılma.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Denetim masasından Hızlı Başlatma özelliğini kapatın.

Merhaba ben bilgisayarımı kapatıyorum ya da kapattım olarak biliyorum fakat görev yöneticisinde 13 gündür açık olduğu yazıyor benim mi yanlışım var yoksa bir sıkıntı mı var?

Eki Görüntüle 1564356
Güya yeni Windows hızlı açılıyor demek için Microsoft un w10 un ilk zamanlarında icat ettiği "Fake Kapanma" olayıdır bu.

Kendini uyku moduna alıyor gibi bir şey o zaman değil mi?
Evet, bunun yolu var güç seçeneklerinden şimdi kullanılamayan ayarları değiştire basıp hızlı başlatmayı kapatmanız lazım.

İşte Microsoft sistemlerimizi böyle çürütüyor.

Artı -7 Eksi

Geri
Yukarı