Bilgisayarım açılmıyor

asvpxneco

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Jr. Web/Mobile Dev
Valorant antrenman modunda sınırsız şarjörle öyle arkadaşı beklerken duvarı tarıyordum bir anda kulaklıktan carrrrr diye ses gelmeye başladı. Kapattım ben de tekrar açılmıyor bu şekilde kalıyor yorumu olan var mıdır :D
Sanki sağ üstten bir duman yükseliyor gibi.

Valorant antrenman modunda sınırsız şarjörle öyle arkadaşı beklerken duvarı tarıyordum bir anda kulaklıktan carrrrr diye ses gelmeye başladı. Kapattım ben de tekrar açılmıyor bu şekilde kalıyor yorumu olan var mıdır :D

Eğer işlemcinin içinde dahili grafik birimi varsa onboard deneyebilir misin?

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef yok i7 8700K var 1060 6 GB 16 GB RAM.
intel işlemcilerde sonunda f olan işlemcilerde dahili grafik birimi yoktur . Monitorü anakartın görüntü çıkışına bağlayabilir misin ? Ramleri tek tek de dener misin ? Anakartından açılırken dıt sesi geliyor mu ?

Son düzenleme:

Geçmiş olsun duman yükseliyorsa :D ekran kartını veya anakartını yakmış olabilirsin komple aç kasayı bak bir etrafına siyah bir şey var mı 1 saat bırak PC'yi hava alsın biraz aç sonra olursa geri dönüş yap :)

Hocam ekran kartı veya RAM'ler yanmış olabilir.

Ekran kartı veya RAM kaynaklı gibi.

Geçmiş olsun duman yükseliyorsa :D ekran kartını veya anakartını yakmış olabilirsin komple aç kasayı bak bir etrafına siyah bir şey var mı 1 saat bırak PC'yi hava alsın biraz aç sonra olursa geri dönüş yap :)

Fişini falan çekmiştim 15 dakikadır telefondaydım taktım fişi açtım açıldı şu an bu mesajı bile bilgisayardan yazıyorum, kapatıp 1 saat beklememi mi önerirsiniz?

Intel işlemcilerde sonunda F olan işlemcilerde dahili grafik birimi yoktur. Monitörü anakartın görüntü çıkışına bağlayabilir misin? RAM'leri tek tek de dener misin?

Hocam taktim fişi tekrar bastım bu sefer açıldı hatta bu mesajı bile bilgisayardan yazıyorum o an çok yük bindi kendini kapattı herhalde ekran kartı, ondan kaynaklandığını düşünüyorum, 3-4 yıl olacak hiç macununu değiştirmedim zaten bayağı bir performans düşüşü söz konusu.
Kapatın dinlensin.

Tamamdır kapatıyorum teşekkürler yardımlar için.

Geri
Yukarı