Çözüldü Bilgisayarım açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Murat Çelebi

Centipat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
DDR 4 8 GB RAM,NVİDİA MX230 EKRAN KARTI,İNTEL CORE İ5 1035G1 CPU
Meslek
Bilgisayar Teknikerliği
RAM
2 GB RAM DDR2
SSD veya HDD modeli
1TB HDD
Öncelikle selam. Benim evde duran eski bir kasa vardı açayım dedim ve bir hatayla karşılaştım o hatayı çözdüm biraz takıldım ve kapattım sonra tekrar açınca bilgisayar açılmamaya başladı. Sebebi ne olabilir? Kasada Power kablosu takılıyken kablo çıkartıp taktım ve çok fazla aç kapa yaptım o yüzden olabilir mi?

Fişi çekip anakart BIOS pilini çıkartın ve 10 dakika kadar bekleyin. Pil takmadan sistemi açmayı deneyin. Görüntü gelirse kapatıp pili takın ve BIOS ayarlarını varsayılan ayarlara getirip kullanmaya devam edin.

Hocam ekranda bir siyahılk geliyor mu? Yani LED kapalıyken hafif gri gibi oluyor, ekran açılınca siyah oluyor. O oluyor mu? İşlemci kaynaklı olabiliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle selam. Benim evde duran eski bir kasa vardı açayım dedim ve bir hatayla karşılaştım o hatayı çözdüm biraz takıldım ve kapattım sonra tekrar açınca bilgisayar açılmamaya başladı. Sebebi ne olabilir? Kasada Power kablosu takılıyken kablo çıkartıp taktım ve çok fazla aç kapa yaptım o yüzden olabilir mi?
Güç kablosunu çekip, güç kablosunu taktığınız kısma elinizi koyun ve bilgisayarı açma tuşuna 4-5 defa basıp sonra güç kablosunu tekrar takıp deneyebilir misin?

Güç kablosunu çekip, güç kablosunu taktığınız kısma elinizi koyun ve bilgisayarı açma tuşuna 4-5 defa basıp sonra güç kablosunu tekrar takıp deneyebilir misin?

Onu denedim olmadı.

Hata neydi? Açılmıyor derken PC hiç mi güç almıyor?

Hata "USB device over current status detected" olarak gözüküyordu bende sorunun kaynağını buldum hallettikten sonra biraz takıldım kapattım sonra hiç güç vermemeye başladı.

Hocam ekranda bir siyahlk geliyor mu yani LED kapalıyken hafif gri gibi oluyor ekran açılınca siyah oluyor o oluyor mu işlemci kaynaklı olabiliyor.

Hiç güç vermiyor.

Fişi çekip anakart BIOS pilini çıkartın ve 10 dakika kadar bekleyin. Pil takmadan sistemi açmayı deneyin. Görüntü gelirse kapatıp pili takın ve BIOS ayarlarını varsayılan ayarlara getirip kullanmaya devam edin.

Denedim olmadı maalesef.

Anakart ışığı yanıyor bu arada.

PSU gitmiş olabilir. Bazen RAM'lerden dolayı da açılmayabiliyor.

PSU'dan olduğunu düşünmüyorum çünkü yoksa ilk başta çalışmazdı herhalde ama bir ara PSU bulup denerim.

Anladığım kadarıyla PSU dan başka bir şey aklıma gelmiyor benim de. Vaktin olursa bir bilgisayarcıya rica et PSU denemek istiyorum diye. O şekilde sağlıklı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı